REKLAMA

Koncert orkiestry Arte dei Suonatori [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 19:00
Arte dei Suonatori to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów, zajmujących się wykonawstwem historycznym. Wieczorową porą przypomnieliśmy koncert, jaki muzycy wykonali 11 sierpnia br. w Studiu im. Witolda Lutosławskiego.

Zobacz wideo:

(You Tube Dwójki)

Program:

Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788) Symfonia hamburska nr 5 h-moll Wq 182:5, Fantazja c-moll Wq 63:18, Symfonia hamburska nr 3 C-dur Wq 182:3, Fantazja improwizowana, Symfonia hamburska nr 6 E-dur Wq 182:6, Fantazja g-moll Wq.117:13, Symfonia hamburska nr 1 G-dur Wq 182:1

Wyk.: Orkiestra Arte dei Suonatori, Marcin Świątkiewicz - kierownik artystyczny, klawesyn, fortepian historyczny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, 11.08.2022

***

Arte dei Suonatori koncentruje się na nieustannym zgłębianiu sedna języka muzycznego kompozytorów minionych epok, co w połączeniu z historycznym instrumentarium doprowadziło do stworzenia stylu jednocześnie historycznego, nowoczesnego, jak i na wskroś indywidualnego. Ogromny repertuar zespołu to zbiór około 700 kompozycji, obejmujący dzieła powstałe od chwili wykształcenia się muzyki barokowej do wczesnego romantyzmu, a także utwory napisane współcześnie i jemu dedykowane.

W ponad 25-letniej historii zespół zarejestrował i wydał nakładem renomowanych firm fonograficznych (m.in. BIS Records, Alpha, Channel Classics) 17 albumów płytowych, wyróżnionych przez międzynarodową krytykę muzyczną. Zespół intensywnie koncertuje w kraju, Europie oraz w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

[www.artedeisuonatori.pl]

***

Koncert transmitowaliśmy w audycji "Letnia promenada" w piątek (12.08). Program prowadził Andrzej Sułek.