Archiwalne i z ostatniej chwili. Muzyczne perełki z Afryki

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 12:38
W "Nocnej strefie" głównie muzyka afrykańska: trzy nowości z wytwórni Bongo Joe, czyli dwie płyty archiwalne: tradycyjne tsapiki z Madagaskaru od Damily „Madasacar Cassette Archives” oraz Mahreb K-7 club, czyli kompilacja nagrań z lat 1985-1997, które zostały zarejestrowane w Lyonie przez muzyków z Północnej Afryki.
Audio
  • Muzyczne perełki z Afryki (Dwójka/Nocna strefa)
W programie audycji - m.in.  kompilacja nagrań z lat 1985-1997, które zostały zarejestrowane w Lyonie przez muzyków z Północnej Afryki.
W programie audycji - m.in. kompilacja nagrań z lat 1985-1997, które zostały zarejestrowane w Lyonie przez muzyków z Północnej Afryki.Foto: mat. pras.

Z tej wytwórni także Chouk Bwa, hawajscy wyznawcy voodoo, którzy stworzyli wspólnie album z belgijskim duetem: Nicolas Ripit Esterle i Frederic Alstadt, znanymi jako The Ångströmers. Oprócz tego w audycji Vusa Mkhaya, czyli pieśni z Zimbabwe, oraz Ssewa Ssewa album „Nva K’la” i współczesny mainstreamowy groove z Kampali i muzyka Ugandy.
Ponad to fenomenalne nagrania Sudanu: Sharkhabil Ahmed album „The King of Sudanese Jazz”, muzyka z lat 60. po raz pierwszy wydana na winylu i wersji cyfrowej przez Habibi Funk i Jakarta Records.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Kuba Borysiak

Data emisji: 25.07.2020

Godzina emisji: 23.00