Krzysztof Pabian. Od Nowej Huty, do Chicagowskiej sceny jazzowej

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 23:00
Nasz człowiek w Chicago - Krzysztof Pabian - znają go Państwo? Wychował się w Nowej Hucie, grał pod batutą Bouleza, Barenboima, Soltiego i Mehty, nagrywa płyty z muzyką improwizowaną z Dave'em Rempisem, Hamidem Drakiem czy Marsem Williamsem. W Rozmowach Improwizowanych opowiedział nam, jak do tego wszystkiego doszło.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
114:04 2020_11_04_23_00_45_PR2_Nocna_strefa.mp3 Rozmowa z kontrabasistą Krzysztofem Pabianem (Nocna strefa/Dwójka)

 - Pierre Boulez pokazywał nam, jak dyrygować orkiestrą bez użycia rąk - wspominał kontrabasista. - Solti był jak twój dziadek, fajny dla wszystkich. Byli też oczywiście dyrygenci, którzy nie byli tak mili.

Krzysztof Pabian opowiedział o tym, jak z klasyki trafił do jazzu, jak zmieniła się scena klubowa Chicago w ostatnich latach i o tym, co będzie przyszłością muzyki jazzowej.

W dalszej części programu pojawiły się nowości wydawnicze: Weband i "Cavatina Session", "Stardust Crystals" Yumi Ito, "Catastropha" katowickiego składu Ziemia, "Below The Surface of Sirius B" duetu Maksymilian Gwinciński/Lesław Sołtysiak, Wolne Pokoje i "Obiekty rozmyte" oraz Piotr Damasiewicz i "Vienna Suite"

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 4.11.2020

Godzina emisji: 23.00


Czytaj także

Keir Neuringer. Ojciec chrzestny sceny muzyki improwizowanej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 01:00
Migawki z krakowskich piwnic i Ameryki ery protestów – Keir Neuringer, współtwórca zespołu Irreversible Entanglements, był gościem "Rozmów improwizowanych".
rozwiń zwiń