Muzyka Wschodu i Śródziemnomorza

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 01:00
Od muzycznych buntowników znad Bosforu po klasyka głosu Kaukazu. W tej "Nocnej strefie" zabrzmieli artyści, których trzeba znać! Było energetycznie i lirycznie, a o piękne współgranie całości zadbał Kuba Borysiak. 
Istambuł
IstambułFoto: Shutterstock

W audycji urzekająca wirtuozeria trzech buntowników ze Stambułu, czyli Taksim Trio z albumu "Ani" z 2016 roku, niezwykle muzykalna rodzina Chemiranich, oryginalnie pochodzących z Iranu. W programie nagrania z różnych płyt z takimi artystami jak Sylvain Barou, Sudha Ragunathanm, Erik Marchand.

Było także Trio Lopez-Pertakis-Chmirani w epickich nagraniach z albumu "Mavra Froudia". Nie zabrakło Paganiniego kontrabasu, czyli Renaud Garcia-Fonsa, także w klasycznych nagraniach z płyty "Arcoluz", jednej, ale wyjątkowej kompozycji Anouara Brahema, a także Kayhana Kalhora oraz gruzińskiego śpiewaka Hamleta Gonashviliego.

POZNAJ WIĘCEJ:

Kroki czarnego kota. Rozmowa z Anuarem Brahemem

Wsłuchaliśmy się także we fragmenty koncertu Trio Joubran czyli braci grających na lutniach oud, to koncert który miał miejsce na Muzycznej Scenie Tradycji w roku 2013 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie.


Posłuchaj
179:19 2023_08_19 22_00_11_Dwojka_Nocna_strefa.mp3 Muzyka Wschodu i Śródziemnomorza (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 19.08.2023

Godzina emisji: 22.00

mg/mo