Patryk Zakrocki i muzyka grana na strąkach fasoli

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 22:00
Gościem audycji był Patryk Zakrocki, który opowiedział o płycie "Południe" założonego przez siebie zespołu Polski Piach.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Gusstaff Records

Posłuchaj
179:43 2021_07_19 22_00_10_PR2_Nocna_strefa.mp3 Patryk Zakrocki i muzyka grana na strąkach fasoli (Nocna strefa/Dwójka)

Znalazła się tam muzyka grana na kilkunastu instrumentach, wśród nich na strąkach fasoli, perkusjonaliach, małej gitarze akustycznej i klarnecie basowym. W nagraniach udział wzięli m.in. Piotr Mełech, Kuba Falk i Hubert Zemler.

Z kolei Hanna Kulenty wystąpiła w audycji w nietypowej roli, jako pianistka jazzowa - pandemiczna sesja w gronie przyjaciół (David Lewandowski, Janusz Smyk, Daniel Świderski) nagrana została w maju ubiegłego roku.

Były też brzmienia amplifikowanych instrumentów i przedmiotów oraz niestandardowo używany głos Ute Wasserman z płyty "Les Femmes Savantes", a także cudowna orkiestrowa muzyka Zbigniewa Bargielskiego - "L'espaces attrape".

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 19.07.2021

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Synestetyczna muzyka Marty Ptaszyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 09:05
Bohaterką ostatniej w tym sezonie audycji cyklu "Nowa Polska" była Marta Ptaszyńska - pierwsza polska perkusistka i kompozytorka, obdarzona darem łączenia kolorów za pomocą dwóch zmysłów: wzroku i słuchu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Prościński: elektronika to hybryda tego, co podoba mi się w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 17:00
- Muzyka elektroniczna to fundamentalny aspekt mojej wrażliwości i sposobu postrzegania muzyki. Pogłębiła we mnie wrażliwość i świadomość zróżnicowania koloru artykulacji, sposobu wymyślania struktur rytmicznych. To wyznaczyło mi pewien tor - mówił w Dwójce Jacek Prościński, który w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" (17.07) zaprezentuje swój muzyczny projekt: wh0wh0.
rozwiń zwiń