Muzyczna podróż do przyszłości z nową płytą Richarda Dawsona

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 15:49
W czwartkową noc odbyliśmy wyjątkową muzyczną podróż do przyszłości. Naszym przewodnikiem był Richard Dawson, a słuchaliśmy trzeciej płyty z tryptyku artysty. Album nosi tytuł "The Ruby Cord". 
W czwartkową noc słuchać będziemy płyty The Ruby Cord.
W czwartkową noc słuchać będziemy płyty "The Ruby Cord". Foto: mat. promocyjne

- Trzecia płyta z tryptyku Richarda Dawsona, po przeszłości i po teraźniejszości, "The Ruby Cord" jest o przyszłości - mówił w zapowiedzi audycji współprowadzący czwartkową "Nocną strefę" Bartek Chaciński. Utwory z albumu z pewnością będą prezentowane podczas audycji. A to nie wszystko. Sięgniemy bowiem również po "No questions, no answers", wydawnictwo z udziałem Joshui Abramsa i Chada Taylora.

Album Richarda Dawsona pt. "The Ruby Cord" ukazuje się nakładem wydawnictwa Weird World i stanowi ostatnią część trylogii tego artysty. Tryptyk rozpoczęła płyta "Peasant" zabierająca słuchaczy do świata przedśredniowiecznego. Projekt "2020" sprawił, że wróciliśmy do teraźniejszości, teraz natomiast otrzymujemy utwory, które pogrążają nas w nierealnej i fantastycznej przyszłości.

Fb/Dwójka - Program 2 Polskiego Radia

Czytaj też:

---

"Nocna strefa" to autorskie pasmo emitowane w Programie 2 Polskiego Radia. Tu przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. To także okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane. 

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Ewa Szczecińska i Krzysztof Dziuba (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński oraz Rafał Księżyk (na zmianę, co drugą środę), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

W jednej z ostatnich audycji cyklu "Nocna strefa", prowadzonej przez Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego, mówiliśmy Mimi Parker: perkusistce i wokalistce amerykańskiej grupy Low. Muzyka tej grupy, legendy sceny alternatywnej, choć opisywana wielokrotnie jako slowcore, wykracza daleko poza tę definicję. 


Posłuchaj
101:15 2022_11_23 23_15_08_PR2_Nocna_strefa.mp3 Muzyczna podróż do przyszłości z nową płytą Richarda Dawsona (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili:  Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 24.11.2022

Godzina emisji: 23.00

mg/kor

Czytaj także

Muzyczny powrót do lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 08:00
Stereolab, Björk czy Chris Clarc - to ci artyści zabiorą Państwa w podróż do nieodległej przeszłości. Duet HCH zaprasza na noc muzycznych wspomnień z lat 90.
rozwiń zwiń