Muzyczny powrót do lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 08:00
Stereolab, Björk czy Chris Clarc - to ci artyści zabiorą Państwa w podróż do nieodległej przeszłości. Duet HCH zaprasza na noc muzycznych wspomnień z lat 90.
Prowadzący audycję Jacek Hawryluk (L) i Bartek Chaciński (P)
Prowadzący audycję Jacek Hawryluk (L) i Bartek Chaciński (P)Foto: Polskie Radio

- Zajmiemy się muzyką z przeszłości, nawiązującą do przeszłości, chociaż nieodległej. Będziemy wracać do lat 90., sięgając po płyty, które pokazują, jak ta muzyka wtedy brzmiała, m.in. po album zespołu Stereolab z archiwalnymi nagraniami - mówili prowadzący w wideozapowiedzi swojego programu.

Jak dodał Bartek Chaciński, podczas audycji pojawi się też - we fragmentach - nowa płyta Björk. - Nowa muzyka, ale artystki głęboko pamiętanej przede wszystkim za to, co zrobiła w latach 90. i jednak związanej z tamtą estetyką ówczesnej elektroniki - mówił.

- Pojawią się także reedycje Chrisa Clarca, który nawiązywał do tego, co było w latach 90. Zatem odbędziemy taką podróż do przeszłości - mówił Jacek Hawryluk.

- Ale na zakończenie trafimy do XXI wieku - zastrzegł Bartek Chaciński. Posłuchamy nowych albumów dwójki artystów: Stefana Węgłowskiego oraz Aleksandry Słyż.


Posłuchaj
115:29 2022_10_06 23_00_04_PR2_Nocna_strefa.mp3 Muzyczny powrót do lat 90. (Nocna strefa/Dwójka) 

***

"Nocna strefa" to dwugodzinne autorskie pasmo, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

To też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy oraz płyty i zjawiska zapomniane. Emisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku, który to dzień należy właśnie do duetu Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 6.10.2022

Godzina emisji: 23.00

mg/kor

Czytaj także

Hot Water. Rockowe granie w stylu lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 10:45
- Nazwa zespołu, Hot Water, nawiązuje do mojego charakteru niecierpliwego człowieka - zdradził w "Rock Bloku" frontman zespołu Maciej Sobczak, z którym Bartek Koziczyński rozmawiał m.in. o 5-letniej przerwie w graniu oraz o powrocie z nowym krążkiem "Elektryczny kot".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń