REKLAMA

Wariacje Goldbergowskie w nieoczywistych kontekstach

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:39
W cyklu "Zacznij od Bacha" – dłuższy przystanek: Wariacje Goldbergowskie. To kolejny wieczór z Bachowskim cyklem, zanim w Wielki Czwartek, w specjalnym wydaniu swojej audycji, Ewa Pobłocka zaprosi do wysłuchania całości.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/iku4

A wówczas będzie to wykonanie, które – niech szczegóły pozostaną na razie tajemnicą – jest dla autorki summą artystycznej i pianistycznej maestrii, intelektualnej przenikliwości i wrażliwości emocjonalnej.


Posłuchaj
58:57 2021_03_25_22_00_27_PR2_Wariacje Goldbergowskie w nieoczywistych kontekstachmp3 Wariacje Goldbergowskie w nieoczywistych kontekstach (Zacznij od Bacha/Dwójka)

 

Tymczasem w najbliższy czwartek o Wariacjach opowiedzą swymi interpretacjami kameraliści i zespoły instrumentalne, dla których dzieło to pozostaje wezwaniem do poszukiwań barw i odcieni niezwyczajnych.

Swojej ścieżki wśród kontrapunktycznych splotów głosów będą szukać: Rinaldo Alessandrini, Iwo Jedynecki i Dmitri Sitkovetsky. Oto Wariacje w bardzo nieoczywistych kontekstach i zestawieniach obsadowych. 

***

Tytuł audycji: Zacznij od Bacha

Prowadziła: Ewa Pobłocka

Data emisji: 25.03.2021

Godzina emisji: 22.00


Czytaj także

Sławek i Różański. Muzyczna kontemplacja Wielkiego Tygodnia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 19:53
- W "Domówce z Dwójką", tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia, zwrócimy się ku duchowości - mówiła skrzypaczka Maria Sławek, która dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia wystąpił z pianistą Piotrem Różańskim.
rozwiń zwiń