Joanna Halszka Sokołowska w repertuarze górskim [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 09:15
- Materiał na głosy i syntezator, który przygotowałam, to interpretacja melodii gór - mówiła Joanna Halszka Sokołowska, którą usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w kolejnym wydaniu "Miejscówki z Dwójką" (24.07).

Joanna Halszka Sokołowska to multiwokalistka, kompozytorka, performerka, autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Występuje z dwoma zespołami: Der Mother i New Cage (wyd. Lado ABC).

Raphael Rogiński.jpg
Raphael Rogiński. Premierowe utwory na gitarę

Skomponowała muzykę do ponad 25 sztuk teatralnych i filmowych. Jej interpretacja "Podróży zimowej" Franciszka Schuberta, czyli "JHS plays Winterreise" (wyd. Bolt/Monotype Records), została uznana za jedną z pięciu płyt roku 2016 na łamach brytyjskiego magazynu "The Wire".

Zobacz wszystkie koncerty "Miejscówka z Dwójką" >>>>

Artystka tworzy także własne instalacje dźwiękowe, performance'y, spektakle opery eksperymentalnej, prowadzi również chór. Jako wokalistka, aktorka, tancerka współpracowała z wieloma artystami w Polsce i na świecie.

- Dla słuchaczy radiowej Dwójki zinterpretuję dwie ludowe melodie gór oraz utwór "Hej, Giewoncie". Jego autor – Krzysztof Trebunia Tutka, muzyk i autor wydanego właśnie podręcznika z muzyką gór – pojawi się jako gość specjalny. Wspomniany utwór wykona razem ze mną - zapowiadała Joanna Halszka Sokołowska.

***

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (24.07) o godz. 19.00. Transmisja odbyła się na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Czytaj także

Jacek Prościński: elektronika to hybryda tego, co podoba mi się w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 17:00
- Muzyka elektroniczna to fundamentalny aspekt mojej wrażliwości i sposobu postrzegania muzyki. Pogłębiła we mnie wrażliwość i świadomość zróżnicowania koloru artykulacji, sposobu wymyślania struktur rytmicznych. To wyznaczyło mi pewien tor - mówił w Dwójce Jacek Prościński, który w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" (17.07) zaprezentuje swój muzyczny projekt: wh0wh0.
rozwiń zwiń