Polska muzyka tradycyjna na instrumentach nietypowych [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 18:55
Tradycyjna muzyka polska zagrana na nietypowych dla niej instrumentach - to program "Miejscówki z Dwójką", której gospodarzem był Piotr Zabrodzki. Towarzyszyli mu Hubert Zemler i Miłosz Pękala.

Zobacz wideo:

[YouTube Dwójki]

Koncert, którego gospodarzem był Piotr Zabrodzki, składał się z tradycyjnej muzyki polskiej, jednak zagranej na instrumentach takich jak ksylofon, tubafon, fortepian, pozytyw organowy. Ale użyty był także "dżaz", czyli komplet perkusyjny używany niekiedy w muzyce tradycyjnej, oraz bęben obręczowy.


Skład zespołu:

Piotr Zabrodzki - fortepian, dżaz, pozytyw organowy

Hubert Zemler - ksylofon, dżaz, tubafon, moktak

Miłosz Pękala - tubafon, bęben obręczowy, triangiel


Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Piotr Zabrodzki (ur. 1982 w Warszawie) - jest pianistą, kompozytorem, absolwentem Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w obu Amerykach, Azji i Europie. Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem ilość zespołów, w których gra: LXMP, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, The Kurws, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO. Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, takimi jak Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi, Ove Volquartz, Tabata Mitsuru. Pracował również z zespołami ludowymi, m.in. Kapelą Kwapińskich i Kapelą Niwińskich.


***

Na koncert online z cyklu "Miejscówka z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (6.08) w godz. 18.30-19.00.

Zobacz więcej na temat: Miejscówka z Dwójką
Czytaj także

Bluesowa pulsacja ze współczesną kameralistyką [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 19:00
Zespół Polski Piach tworzą Patryk Zakrocki, Piotr Mełech i Piotr Domagalski. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu grupy w ramach cyklu "Miejscówka z Dwójką"!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antek Cholewiński z wiolonczelą w "Miejscówce z Dwójką" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 08:45
Gospodarzem kolejnej "Miejscówki z Dwójką" (30 lipca) był kompozytor i wiolonczelista urodzony w 1998 roku w Łodzi - Antek Cholewiński. Zapraszamy do obejrzenia niecodziennego koncertu młodego artysty!
rozwiń zwiń