X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Srebrne Usta 2015 dla Ryszarda Petru

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 18:00
Znamy zwycięzcę plebiscytu Programu 3 na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Nagrodą "Srebrne Usta" 2015 uhonorowany został przewodniczący Nowoczesnej – Ryszard Petru.
Audio
Ryszard Petru ze statuetką laureata plebiscytu Srebrne Usta
Ryszard Petru ze statuetką laureata plebiscytu "Srebrne Usta" Foto: W. Kusiński/ PR

- Odbieram tę nagrodę jako sygnał, że jest sprawiedliwość na tym świecie - powiedział polityk Nowoczesnej tuż po ogłoszeniu werdyktu słuchaczy Trójki. Zdradził też przy tej okazji, kto jest jego ulubionym posłem Prawa i Sprawiedliwości i dlaczego.

Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajął duet senatorów Robert Dowhan (PO) i Kazimierz Wiatr (PiS), a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz - lider ruchu Kukiz'15. Nie wszyscy laureaci byli obecni na gali. W imieniu Roberta Dowhana statuetkę odebrał jego kolega partyjny Sławomir Neumann, a w imieniu Pawła Kukiza - jego córka Pola. Nagrody wręczył wicedyrektor Programu 3 Szymon Sławiński. Statuetki (jak co roku) wykonał Krzysztof Brzeziński.


Na wypowiedzi 11 polityków można było głosować od 29 lutego do 19 marca. Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź Ryszarda Petru z 10 grudnia ub.r. Podczas sejmowej debaty lider Nowoczesnej powiedział: Mam prośbę do pani Pawłowicz o to, żeby się uspokoiła. Opanowała emocje. Niech pani weźmie przykład z pana prezesa Kaczyńskiego – nigdy nie krzyczy. Na sali jak baranek. Wchodzi tutaj - ogień. Wraca - baranek.

Srebrne Usta - laureaci poprzednich edycji>>>

Od lewej: Sławomir Neumann, Kazimierz Wiatr, Pola Kukiz i Ryszard Petru (fot. W. Kusiński) Od lewej: Sławomir Neumann, Kazimierz Wiatr, Pola Kukiz i Ryszard Petru (fot. W. Kusiński)


Drugie miejsce przypadło Robertowi Dowhanowi z Platformy Obywatelskiej i Kazimierzowi Wiatrowi z Prawa i Sprawiedliwości za dialog podczas dyskusji w Senacie o wieku inicjacji szkolnej (30 grudnia ub.r.). Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 i autor wypowiedzi o godle Polski, która padło podczas marszu zwolenników JOW-ów.

Tu można posłuchać wszystkich nominowanych polityków>>>

W finałowej jedenastce znaleźli się ponadto: Tadeusz Cymański, Adam Jarubas, Jarosław Kaczyński, Ewa Kopacz, Jacek KurskiMagdalena Ogórek i Krzysztof Szczerski.

Gala wręczenia nagród odbyła się 30 marca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją Beata Michniewicz i Artur Andrus. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbał Piotr Bukartyk.

Czytaj także

Paweł Kukiz: przyszły Sejm musi uchwalić nową konstytucję. Nowelizacja nie wystarczy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 09:03
- Nie neguję całkowicie obecnej konstytucji. W pewnej chwili spełniła ona swoją rolę, ale dziś to już przestarzałe prawo - mówił lider ruchu Kukiz'15 w "Wyborczym salonie politycznym Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Petru: w Polsce potrzebny jest protest permanentny

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 09:24
- Przeszłości nie zmienimy, konstytucja została złamana. Trzeba zrealizować wyrok Trybunału Konstytucyjnego - mówi w "Salonie politycznym Trójki" lider Nowoczesnej.
rozwiń zwiń