Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

Unijni liderzy podpisali Deklarację Rzymską

W Rzymie podczas unijnego szczytu w 60. rocznicę Traktatów Rzymskich, szefowie 27 państw członkowskich, w tym Polski, podpisali wspólną deklarację, która określa przyszłość Unii Europejskiej. Premier Włoch powiedział podczas ceremonii, że ojcami założycielami Wspólnoty kierowała piękna obsesja – nie dzielić, ale łączyć. O szczycie mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Sławomir Jastrzębowski (Super Express), Krzysztof Skowroński (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), Adam Buła (Polska Press) i Tomasz Krzyżak (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Skowroński Jarosław Kaczyński Rzym Unia Europejska

"Jarosław Kaczyński wszedł do spraw polityki zagranicznej"

O 16.45 w Londynie ma rozpocząć się spotkanie premier Theresy May z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział przed rozmową, że mimo decyzji o wyjściu z Unii Europejskiej chciałby, aby Wielka Brytania utrzymała bliskie kontakty ze Wspólnotą. O spotkaniu mówił w audycji Gorący Temat dr Andrzej Anusz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Jarosław Kaczyński Theresa May

Brexit. "Londyn chce wyszarpnąć dla siebie jak najwięcej"

- Wyjazd Jarosława Kaczyńskiego do Wielkiej Brytanii ma charakter propagandowy. To gest w stosunku do Polaków mieszkających na Wyspach mówiący, że troszczymy się o ich interesy. Paradoksalnie może on im jednak bardziej zaszkodzić niż pomóc – powiedziała w programie 24 Pytania Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej. Odniosła się również do środowego zamachu w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Brexit Londyn terroryzm Wielka Brytania Unia Europejska Katarzyna Lubnauer Nowoczesna Jarosław Kaczyński PiS

Spotkanie Kaczyński-May odwołane po ataku w Londynie

Szefowa brytyjskiego rządu miała spotkać się w środę po południu na Downing Street z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Po ataku przed budynkiem parlamentu, strona brytyjska przekazała, że spotkanie zostanie przełożone lub odwołane, a następnie poinformowała, że nie dojdzie ono do skutku.  Szefowa rządu będzie przewodniczyła posiedzeniu sztabu antykryzysowego COBRA (Cabinet Office Briefing Rooms).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Theresa May Wielka Brytania ŚWIAT

"Czas pokaże, czy prezes Kaczyński miał rację"

- Wybór Donalda Tuska to klęska polskiej dyplomacji; nie mogę zgodzić się z prognozami prezesa PiS, że postawa Polski na brukselskim szczycie wzmocni jej pozycję – mówił Paweł Kukiz. Lider ugrupowania Kukiz'15 zapowiedział też w radiowej Trójce, że nie poprze, ani nie odrzuci wniosku PO o wotum nieufności dla rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisicki Paweł Kukiz Donald Tusk Jarosław Kaczyński dyplomacja Trójka