Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

"Beata Szydło ma moc, by ciągnąć ten rząd do przodu"

- PiS musi przerzedzić szeregi, czas więc na rekonstrukcje rządu. PiS czeka tylko na odpowiedni moment. Mogę zdradzić, że Antoni Macierewicz stanowiska nie starci, a podobno na wylocie są Witold Waszczykowski, Jan Szyszko i Andrzej Adamczyk – zdradzał w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”). Gościem programu był również Marcin Fijołek (portal wpolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Witold Waszczykowski Jan Szyszko Andrzej Adamczyk Rząd RP Beata Szydło Jarosław Kaczyński rząd Beaty Szydło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska

PiS przekłada dwukadencyjność. "To bardzo dobra decyzja"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że partia rządząca w dalszym ciągu opowiada się za wprowadzeniem zasady dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, jednak nie wejdzie ona w życie przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Decyzję skomentował w audycji Gorący Temat publicysta Nowej Konfederacji Stefan Sękowski.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe samorząd Prawo i Sprawiedliwość aglomeracja warszawska Jarosław Kaczyński

Posłanka PO: w temacie uchodźców trzeba znaleźć złoty środek

- Trudno jest mi się zgodzić z tym, że to, co jest nazywane przez PiS miesięcznicami, to uroczystości żałobne. To co się dzieje przed Pałacem Prezydenckim to manifestacje polityczne. Mam o to duży żal do PiS, ponieważ też miała przyjaciół na pokładzie tego samolotu. To nie jest dobry sposób upamiętniania – mówiła w audycji 24 pytania posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Kluzik-Rostkowska Platforma Obywatelska katastrofa smoleńska PiS Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro reforma edukacji uchodźcy imigranci w Europie Ewa Kopacz

"To, co robią Obywatele RP to eskalacja nienawiści"

Podczas środowych obchodów miesięcznicy smoleńskiej szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski został uderzony w twarz przez jednego z kontrmanifestantów. - Fizyczne uniemożliwianie manifestowania miesięcznic smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu to przekroczenie granicy przyzwoitości. Rozumiem, że ktoś się nie zgadza, ale przez 7 lat one się tam odbywały i nikomu to nie przeszkadzało – mówił w audycji Debata Dnia Bogumił Łoziński („Gość Niedzielny”). Gościem audycji był również Łukasz Lipiński („Polityka Insight”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Warszawa Adam Borowski Bogumił Łoziński Łukasz Lipiński Jarosław Kaczyński PiS

"Smoleńsk można było zamieść dzięki postawie Tuska"

W środę przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu odbyła się 85. miesięcznica smoleńska. Towarzyszyła jej kontrmanifestacja, a jej uczetnicy przynieśli białe róże. Policja zatrzymała też 50-letniego mężczyznę, który miał uderzyć działacza opozycji w czasach PRL Adama Borowskiego. O zdarzeniu rozmawiali w Debacie Poranka Marcin Celiński (Liberte) i Rafał Ziemkiewicz (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Jarosław Kaczyński PiS Platforma Obywatelska

"Macron mówi dużo więcej przeciwko Unii niż Le Pen"

W poniedziałkowej wypowiedzi kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron nazwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego „przyjacielem i sojusznikiem” liderki Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. We wtorek Jarosław Kaczyński odpowiedział, że w Polsce jest pełna demokracja, możliwe, że najlepsza ze wszystkich w Europie. O słowach Macrona mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron Marine Le Pen wybory prezydenckie Jarosław Kaczyński Rosja Władimir Putin Viktor Orban