Gwiazdy muzyki i debiutanci. Naturalnie Mazury Festiwal!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 11:52
Według Tomasza Żądy najlepsze ryby można zjeść na Hawajach, jednak najlepszej muzyki można posłuchać tylko w Węgorzewie. Właśnie tam Trójka zaprasza na spotkanie z gwiazdami polskiej sceny i obiecującymi debiutantami. W dniach 5-7 sierpnia radiowa Trójka będzie obecna na festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie stanęła Scena Debiutów Trójki. 
Naturalne Mazur Festiwal 2021
Naturalne Mazur Festiwal 2021Foto: mat. promocyjne

Muzyczny weekend 1100x600 mini.jpg
Muzyczny weekend w Trójce: Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie i Wakacyjne Hity Wszech Czasów w Jastarni

Naturalnie i różnorodnie

Tomasz Żąda odwiedził Trójkowe studio tuż przed wyjazdem do Węgorzewa, gdzie 5 sierpnia rozpoczął się Naturalnie Mazury Festiwal. Ten przegląd to fuzja wielu gatunków muzycznych  każdy znajdzie tu coś dla siebie! Na miejscu będzie i radiowa Trójka, która jest jednym z patronów wydarzenia. – Dzisiaj Michał Kirmuć zrobi z Węgorzewa audycję "W tonacji Trójki", a w sobotę od godz. 13.00 razem prowadzimy "Wykonane w Polsce – Trójka Żąda Debiutów". Trójka ma specjalną scenę dla debiutantów – zapowiada dziennikarz.


Posłuchaj
04:31 Trojka do trzeciej Naturalnie Mazury 2021_08_05-12-16-11.mp3 Tomasz Żąda zapowiada młodych wykonawców Festiwalu Naturalnie Mazury 2021 (Trójka do Trzeciej)

 

Trójkowi debiutanci w Węgorzewie

Na Scenie Debiutów Trójki staną artyści doskonale znani fanom programu "Trójka Żąda Debiutów" jak Obrasqi i Nocti, ale także The Suits, których koncert ze studia im. Agnieszki Osieckiej niedawno transmitowaliśmy na naszej antenie. Będą też tacy młodzi artyści jak Bartek z Piekła ("bardzo spokojne, fajne granie" – skomentował Tomasz Żąda), Alone at Home, Shagreen, Duch Delta, Volentiles, Cold Meat Party i Hellvoid. 

Czytaj także:

Dwa dni z topowymi gwiazdami ostatnich lat

Obok sceny dla Trójkowych debiutantów znajduje się scena główna, na której wystąpią m.in. Wojtek Mazolewski Quintet, Sidney Polak, Kobranocka, Ralph Kamiński, Happysad, duet Karaś/Rogucki oraz Hunter, który od lat jest związany z festiwalem w Węgorzewie.

***

Tyt audycji: Trójka do Trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Tomasz Żąda (dziennikarz radiowej Trójki, autor audycji "Wykonane w Polsce Trójka Żąda Debiutów" i "Nocne Żądze")
Data emisji: 05.08.2021
Godzina emisji: 12.16

kr

Czytaj także

Duch Hendrixa i sample. Wojciech Garwoliński z G. Wolf gościem Tomasza Żądy

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 15:00
"Wykonane w Polsce" to czekające nas każdej soboty dwie godziny z polską muzyką – w audycji przeboje, nowości i debiuty, piosenki z drugiej ręki, czyli covery. Nie zabraknie też muzycznych gości. Pierwszym z nich został Wojciech Garwoliński, lider bluerockowej grupy G. Wolf, która niedawno zadebiutował albumem "Electric House".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. Nestor polskiego jazzu odszedł w wieku 93 lat

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 14:45
Zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz – saksofonista, kompozytor, aranżer, ale też i świadek historii. Muzyk w kwietniu obchodził swoje 93. urodziny. Znany był z wielu jazzowych kompozycji oraz muzyki do wielu polskich seriali. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska muzyka w letnim wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 15:10
"Wykonane w Polsce" to doskonała okazja, by zapoznać się z dokonaniami rodzimej sceny muzycznej. W audycji nie zabrakło melancholijnych powrotów do piosenek sprzed lat, wakacyjnych przebojów oraz elektryzujących nowości. 
rozwiń zwiń