Polskie Radio
Section05
Piotr Łodej

84. rocznica wybuchu II wojny światowej. "Wolność nie jest dana raz na zawsze"

W piątek przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. W trakcie uroczystości na Westerplatte prezydent Andrzej Duda podkreślał wagę pamięci kolejnych pokoleń Polaków. – Którzy pochylają głowy nad tą pamięcią nie tylko tych, którzy polegli, ale przede wszystkim pamięcią niezwykłego bohaterstwa i oddania ojczyźnie – mówił prezydent. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan II wojna światowa Piotr Łodej Jacek Frentzel

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla elektrycznych hulajnóg? Tak będzie w Czechach, może być i w Polsce

Wózki golfowe, segwaye, a przede wszystkim hulajnogi elektryczne, będą musiały być objęte obowiązkowym OC – tak zadecydował rząd Czech. To kolejny kraj, który wprowadza takie przepisy, a nad podobnymi pracuje również polski rząd. A wszystko to dlatego, iż kierowcy przede wszystkim hulajnóg nie rozumieją, że mimo niewielkich gabarytów ich pojazdy mogą stanowić spore zagrożenie zarówno w ruchu, jak i w bezruchu – porzucone na środku chodnika.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA miasto hulajnoga zagrożenie ubezpieczenie Kraków Czechy Józef Niewiarowski Piotr Łodej Trójka

"Trzymaj z Trójką" wprost z Air Show Radom 2023 [POSŁUCHAJ]

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom to lotnicze święto, które w tym roku odbywa się po raz siedemnasty. W jego trakcie można nie tylko podziwiać pokazy wirtuozów sztuki lotniczej, ale także odwiedzać liczne wystawy i stoiska. Na miejscu nie brakuje oczywiście Trójki, a dzięki relacjom jej dziennikarzy można na bieżąco śledzić to, co na niebie i na ziemi.
Zobacz więcej na temat:  Air Show Radom 2023 Trójka Piotr Łodej Kuba Witkowski

Odliczanie do startu 80. Tour de Pologne 2023. Wyścig już 29 lipca [POSŁUCHAJ]

Znamy już trasę 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour 2023. Jubileuszowa edycja wprowadza wiele wspaniałych nowości i interesujących miejsc na mapie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym będzie się ścigać światowa czołówka. Na całej trasie Trójka będzie towarzyszyć kolarzom. Zapraszamy też do wysłuchania serii podcastów poświęconych przebiegowi wyścigu. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA kolarstwo szosowe Tour de Pologne Czesław Lang Trójka Piotr Łodej Dariusz Urbanowicz

Praca w wakacje dla młodzieży. Ile można zarobić i co jeszcze zyskać?

Wakacje to nie tylko czas rozrywki i błogiego wypoczynku: dla wielu młodych ludzi to okres, kiedy mogą dobrze zarobić i podreperować swój budżet. Jednocześnie jest to szansa, aby zdobyć doświadczenie zawodowe, a eksperci rynku pracy podkreślają, że każde doświadczenie zawodowe punktuje w oczach przyszłego pracodawcy.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA praca wakacje społeczeństwo studenci młodzież zarobki doświadczenia Monika Suszek Sylwia Zadrożna Piotr Łodej Trójka

Chopin wiecznie żywy. O śladach twórczości polskiego kompozytora wokół nas

Mija 213. rocznica urodzin Fryderyka Chopina – jednego z najwybitniejszych artystów wszech czasów, którego koncerty, nokturny czy polonezy na trwałe weszły do kanonu światowej muzyki. Ślady Fryderyka Chopina są obecne wokół nas nie tylko w nazwach instytucji, ale też między innymi we współczesnych utworach.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej Józef Niewiarowski Fryderyk Chopin kompozytor

Pomocni i zmęczeni – reportaż z ukraińskiej granicy

Polacy wciąż chcą pomagać uchodźcom z Ukrainy, ale są już zmęczeni wojną – mówią Urszula Żółtowska-Tomaszewska i Antoni Rokicki. Reportażyści Polskiego Radia wybrali się w rejon granicy polsko-ukraińskiej, by sprawdzić, jak wygląda tam sytuacja rok po rosyjskiej agresji. Efektem jest reportaż "Ten rok zmienił nas wszystkich".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki wojna na Ukrainie

"To sygnał dla całego świata". Eksperci o wizycie prezydenta Joe Bidena w Polsce

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wizytuje w Polsce. Amerykański przywódca skierował przemówienie do zebranych w Arkadach Kubickiego Polaków i Ukraińców. Wcześniej głos zabrał Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydencką wizytę śledziliśmy na antenie Radiowej Trójki. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami oraz zapisami rozmów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka prezydent Joe Biden Piotr Łodej