Polskie Radio
Section05
Giro Italia

Kolumbijczyk najlepszy na 17. etapie Giro. Bez zmiany lidera

Kolumbijczyk Santiago Buitrago (Bahrain - Victorious) po samotnej ucieczce wygrał siedemnasty etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia - 168 km z Ponte di Legno do Lavarone. Drugi był Holender Gijs Leemreize (Jumbo-Visma, +0:35), a podium uzupełnił Czech Jan Hirt (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux, +2:28). Piąte miejsce zajął Ekwadorczyk Richard Carapaz (INEOS Grenadiers, +2:53), który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Zobacz więcej na temat:  Giro Italia SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo

Samotny finisz Czecha w Alpach na 16. etapie Giro d'Italia

Po dniu przerwy, kolarze wrócili do ścigania podczas wyścigu Giro d'Italia, 16. etap, liczący 202 km ze startem w Salò i metą w miejscowości Aprica znajdującej się w północnej części Lombardii, wygrał po ucieczce Czech Jan Hirt (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux). Drugi ze stratą 7 sekund do zwycięzcy finiszował Holender Thymen Arensman (Team DSM), a trzeci był Australijczyk Jai Hindley (BORA - hansgrohe, +1:24).
Zobacz więcej na temat:  Giro Italia kolarstwo szosowe Kolarstwo SPORT

Bouwman najlepszy w Potenzie. Bez zmian w czołówce Giro

Holender Koen Bouwman (Jumbo-Visma) wygrał po ucieczce z peletonu siódmy etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Hiszpan Juan Pedro López (Trek-Segafredo). Po przejechaniu 196 km z Diamante do Potenzy drugi był rodak zwycięzcy Bauke Mollema (Trek-Segafredo, +2 sek.), a trzecie miejsce zajął Włoch Davide Formolo (UAE Team Emirates).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Giro Italia kolarstwo szosowe Kolarstwo

Giro d'Italia: dzień przerwy w wyścigu. Van der Poel zabiera koszulkę lidera do Włoch

Poniedziałek jest dniem przerwy w wyścigu Giro d'Italia. Po trzech etapach rozegranych na Węgrzech, kolarze udają się do Włoch. Rywalizację w Italii rozpoczną na Sycylii, a liderem wyścigu jest Mathieu van der Poel. - Cieszę się, że mogę zabrać koszulkę do Włoch - powiedział Holender, który do czwartego etapu wystartuje w różowej koszulce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Giro Italia