Polskie Radio
Section05
Jan-Krzysztof Duda

Piąty remis arcymistrza w Madrycie. Polak wciąż niepokonany

Piąty mecz i piąty remis Jana-Krzysztofa Dudy w szachowym turnieju kandydatów w Madrycie. Tym razem polski arcymistrz podzielił się punktami z Francuzem Alireza Firuzdżą. W klasyfikacji generalnej Duda spadł z trzeciego na piąte miejsce (2,5 pkt). Punkt więcej ma lider - Jan Niepomniaszczij, występujący pod flagą Międzynarodowej Federacji Szachowej.
Zobacz więcej na temat:  szachy Jan-Krzysztof Duda SPORT inne dyscypliny

Prestiż i 40 tysięcy USD. Jan-Krzysztof Duda pokonał elitę

Jan-Krzysztof Duda wygrał w niezwykle silnie obsadzonym turnieju szachowym rozgrywanym w Warszawie. Ostatniego dnia rywalizacji, po pasjonującej końcówce, wyszedł na prowadzenie i ostatecznie triumfował w zawodach rozgrywanych w Muzeum Polin. To znakomity wynik i wspaniała reklama dla polskich szachów. Zawody odniosły także duży sukces organizacyjny, a pojedynki najlepszych szachistów przyciągnęły do stolicy tysiące widzów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT szachy Jan-Krzysztof Duda

Udany występ Jana-Krzysztofa Dudy

Jan-Krzysztof Duda zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej silnie obsadzonego turnieju, który rozgrywany jest w centrum konferencyjnym warszawskiego Muzeum Polin. Polski arcymistrz zaliczył w sobotę najlepszy dzień i nadal pozostaje w grze o zwycięstwo w całych zawodach. W sobotę zakończyła się rywalizacja w szachach szybkich, od niedzieli rozpocznie się walka w szachach błyskawicznych. Po trzech dniach rywalizacji liderem jest pięciokrotny mistrz świata – Vishy Anand z Indii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT szachy Jan-Krzysztof Duda

Kasparow chwali Polaka. "Macie wschodzącą gwiazdę"

- Macie w tej chwili młodą wschodzącą gwiazdę, jednego z najbardziej perspektywicznych graczy Jana-Krzysztofa Dudę - mówi wielokrotny mistrz świata i legenda szachów Garri Kasparow. Arcymistrz z Wieliczki jest jednym z faworytów turnieju w ramach Grand Chess Tour Superbet Rapid & Blitz Poland 2022, który odbywa się w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  szachy Jan-Krzysztof Duda SPORT Warszawa Garri Kasparow wojna na Ukrainie

Wielkie szachy w Warszawie. Jerzy Dudek zagrał z Kasparowem

Wielkie wydarzenie dla polskich szachów. Jan-Krzysztof Duda i Radosław Wojtaszek kontra najwięksi szachiści świata – w czwartek w Warszawie rozpoczyna się pięciodniowy turniej Superbet Rapid & Blitz Poland, w ramach cyklu Grand Chess Tour 2022. Gościem specjalnym imprezy jest legenda szachów, wielokrotny mistrz świata Garri Kasparow, który w środę rozegrał pokazową symultanę.
Zobacz więcej na temat:  SPORT szachy Jan-Krzysztof Duda Garri Kasparow Radosław Wojtaszek