Polskie Radio
Section05
Garri Kasparow

Kasparow chwali Polaka. "Macie wschodzącą gwiazdę"

- Macie w tej chwili młodą wschodzącą gwiazdę, jednego z najbardziej perspektywicznych graczy Jana-Krzysztofa Dudę - mówi wielokrotny mistrz świata i legenda szachów Garri Kasparow. Arcymistrz z Wieliczki jest jednym z faworytów turnieju w ramach Grand Chess Tour Superbet Rapid & Blitz Poland 2022, który odbywa się w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  szachy Jan-Krzysztof Duda SPORT Warszawa Garri Kasparow wojna na Ukrainie

Jak obalić Putina? Kasparow wskazuje na jeden sposób. Kluczem są sankcje

- Przyszłość rosyjskiego reżimu zależy od sankcji - uważa rosyjski opozycjonista Garri Kasparow. - Jeżeli wolny świat jest gotowy powiedzieć jasno, że nie będzie cofnięcia sankcji, dopóki Ukraina nie będzie wyzwolona, nie będzie reparacji, a zbrodniarze nie staną przed sądem, to równa się zmianie reżimu - mówił słynny szachista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Rosja Ukraina sankcje Garri Kasparow Europa Władimir Putin

Wielkie szachy w Warszawie. Jerzy Dudek zagrał z Kasparowem

Wielkie wydarzenie dla polskich szachów. Jan-Krzysztof Duda i Radosław Wojtaszek kontra najwięksi szachiści świata – w czwartek w Warszawie rozpoczyna się pięciodniowy turniej Superbet Rapid & Blitz Poland, w ramach cyklu Grand Chess Tour 2022. Gościem specjalnym imprezy jest legenda szachów, wielokrotny mistrz świata Garri Kasparow, który w środę rozegrał pokazową symultanę.
Zobacz więcej na temat:  SPORT szachy Jan-Krzysztof Duda Garri Kasparow Radosław Wojtaszek

"Mówi o tym, co rządzi psychologią szachowych rozgrywek". Brzozowski o książce Garriego Kasparowa

- Osobowość Garriego Kasparowa to jest wulkan emocji, błyskotliwej inteligencji. Nic więc dziwnego, że oprócz szachów angażuje się również w działalność społeczną i polityczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Brzozowski, wydawca książki pt. "Ostatni bastion umysłu".
Zobacz więcej na temat:  szachy Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Garri Kasparow KULTURA KSIĄŻKA czytelnictwo literatura