Polskie Radio
Section05
Kira Gałczyńska

Iwona Malinowska we wspomnieniach. "Od razu po studiach chciała być radiowcem"

- Iwona Malinowska była w swej radiowej pracy niesłychanie rzetelna, zawsze bardzo się przygotowywała. Była dobrą koleżanką, miałem okazję z nią współpracować w Dwójce. Robiliśmy zagadki literackie, duże formy dokumentalne, wspominam to z wielką wdzięcznością. Prywatnie odczuwam wielki żal i tęsknotę. Iwona Malinowska była jedną z najsympatyczniejszych, najuczciwszych i najbardziej prawych osób jakie poznałem w radiu - mówił Tomasz Mościcki, krytyk teatralny, dziennikarz Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2023 Dwójka Iwona Malinowska Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Barbara Osterloff Tomasz Mościcki Hanna Bielawska-Adamik Kira Gałczyńska Miriam Aleksandrowicz

"Osoba pomnikowa". Żegnamy Kirę Gałczyńską

- Była osobą silnego charakteru. W pewnym sensie apodyktyczną, ale w dobrym tego słowa znaczeniu (...). A z drugiej strony była osobą niezwykle uśmiechniętą, niezwykle dowcipną, bardzo ciepłą. Bardzo lubiłem, gdy się uśmiechała, był to piękny, promienny uśmiech - opowiadał Wojciech Kass, dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. 
Zobacz więcej na temat:  Kira Gałczyńska Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dwójka Jakub Kukla Konstanty Ildefons Gałczyński