Polskie Radio
Section05
Klemens Murańka

PŚ w skokach: kto wystąpi w konkursie drużynowym? Michal Doleżal rozwiał wątpliwości

Trener polskich skoczków Michal Doleżal na antenie Eurosportu zdradził skład biało-czerwonych na sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w Wiśle. W polskiej drużynie wystąpią Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Klemens Murańka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2020/2021 Michal Doleżal Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Klemens Murańka

TYLKO U NAS PŚ w skokach: Polak czarnym koniem sezonu? Adam Małysz: to nie przypadek

W piątek w Wiśle rozpocznie się sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Beskidy – mimo pandemii – przyjedzie cała światowa czołówka, zabraknie tylko kilku kontuzjowanych skoczków. Będzie za to dwunastu Polaków – na czele z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem. Na co stać naszych skoczków – o to w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Grabowski spytał dyrektora reprezentacji Polski Adama Małysza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2020/2021 Adam Małysz Klemens Murańka

Letnie Grand Prix: Dawid Kubacki ponownie najlepszy w Wiśle. Podium znowu w całości polskie

Dawid Kubacki po raz drugi zwyciężył w zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle. Podobnie jak w sobotę, drugie i trzecie miejsce zajęli Kamil Stoch i Piotr Żyła. Dwa zwycięstwa w Wiśle pozwoliłyby Kubackiemu triumfować w klasyfikacji końcowej cyklu Letniego GP, jednak nie wiadomo, czy nagroda zostanie przyznana. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch Klemens Murańka

PŚ W SKOKACH Kwalifikacje dla Kobayashiego. Kubacki w czołówce

Japończyk Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Dawid Kubacki, który został sklasyfikowany na piątym miejscu. Awans w komplecie wywalczyła szóstka biało-czerwonych. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2019/2020 sporty zimowe Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Klemens Murańka

Letnia Grand Prix Kubacki odrobił straty. Polak królem lata

Dawid Kubacki został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Polak zajął piąte miejsce w ostatnich zawodach cyklu w niemieckim Klingenthal, ale odrobił stratę do dotychczasowego lidera Japończyka Yukiyi Sato. W Klingenthal najlepszy okazał się Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie miejsce zajął najwyżej sklasyfikowany z biało-czerwonych Piotr Żyła. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Dawid Kubacki Kamil Stoch Piotr Żyła Maciej Kot Klemens Murańka