Polskie Radio
Section05
Kolarstwo

Vuelta a Espana: Primoz Roglić najszybszy na 17. etapie wyścigu

Słoweniec Primoz Roglić (Jumbo-Visma) triumfował na 17. etapie wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Ribadeselli do Altu de L'Angliru (124,4 km). Czerwoną koszulkę lidera zachował jego partner z grupy Amerykanin Sepp Kuss. Drugie miejsce zajął kolejny kolarz Jumbo-Visma, Duńczyk Jonas Vingegaard, który finałowe kilometry jechał na kole Roglicia. Słoweniec odniósł 79. zwyciestwo z zawodowej karierze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Vuelta a Espana Primoz Roglić

TYLKO U NAS 95 lat temu ruszył pierwszy Tour de Pologne. Czesław Lang: historia TdP jest historią Polski

7 września 1928 roku kolarski peleton po raz pierwszy ruszył w Polskę. Historia największej dzisiaj corocznej imprezy sportowej w naszej części Europy zaczęła się w Warszawie. – Wiemy, że musimy patrzeć w przyszłość, bez przerwy rozwijać wyścig, ale pamiętając też o jego bogatej historii, która pisała się razem z historią naszego kraju – mówi dzisiaj dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne

Vuelta a Espana: Jesus Herrada wygrał 11. etap wyścigu. Sepp Kuss pozostał liderem

Hiszpan Jesus Herrada (Cofidis) wygrał 11. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Amerykanin Sepp Kuss (Jumbo-Visma). Herrada najlepiej poradził z licznej grupy uciekinierów. Trzy sekundy po nim na szczycie podjazdu finiszował Francuz Romain Gregoire (Groupama-FDJ). Trzecie miejsce zajął Duńczyk Andreas Kron (Lotto Dstny) - 8 s straty.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Vuelta a Espana