Polskie Radio
Section05
Michał Kwiatkowski

TYLKO U NAS Świetny kolarz i jego biegowa pasja. Maraton jako wakacje

Michał Kwiatkowski ma za sobą całkiem udany rok w kolarskim peletonie. Po zakończeniu sezonu zdecydował się na aktywny wypoczynek i, wraz z żoną, wziął udział w Maratonie Nowojorskim. W rozmowie z Andrzejem Grabowskim z Programu Pierwszego Polskiego Radia opowiedział m.in. o odkrywaniu na nowo swojej biegowej pasji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo inne dyscypliny Michał Kwiatkowski bieganie Maraton

Mistrzowie sztuki reportażu nagrodzeni [WIDEO]

Poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2023". Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiorów 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Melchiory konkurs W POLSKIM RADIU Studio Reportażu i Dokumentu Jolanta Rudnik Michał Kwiatkowski KRRiT Alicja Samolewicz-Jeglicka Maciej Jastrzębski Monika Chrobak Karolina Ryniak Dagmara Drzazga Beata Hyży-Czołpińska Paweł Antosiewicz Aleksandra Sadokierska Małgorzata Lachendro Paweł Kurek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rada Mediów Narodowych Polskie Radio TVP Grand Prix KRRiTV Krzysztof Gottesman Dorota Boniecka-Górny czesława borowik Adam Hlebowicz Arkadiusz Gołębiewski Wacław Holewiński Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory

Jeden Polak na igrzyskach. Złe wieści dla fanów kolarstwa

Wygląda na to, że polscy kibice nie będą mogli liczyć na medal naszego kolarza w wyścigu ze startu wspólnego na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Wiadomo już, że nasz kraj będzie mógł wystawić tylko jednego zawodnika w rywalizacji w Paryżu, co bardzo mocno utrudni rywalizację o najwyższe cele.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Paryż 2024 igrzyska olimpijskie Michał Kwiatkowski Rafał Majka

TYLKO U NAS Kwiatkowski myślami w Glasgow: nic nie muszę, na pewno mogę

Michał Kwiatkowski, który przed ostatnim etapem 80. Tour de Pologne plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, skupia się na mistrzostwach świata w Glasgow. - Nic nie muszę, ale na pewno mogę. Z taką myślą będę startował - podkreślił w rozmowie z Pawłem Majewskim z portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 Michał Kwiatkowski

Przed Tour de Pologne w Katowicach. Czesław Lang: emocje będą do samego końca

- Mamy dwóch Polaków, którzy będą walczyli o całe zwycięstwo i o podium tegorocznego Tour de Pologne - powiedział w Polskim Radiu 24 dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. - Dzisiaj mamy etap prawdy, jazdę indywidualną na czas, to 16 km w Katowicach, trasę trudną technicznie. Emocje będą nas trzymały do samego końca - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo Tour de Pologne Czesław Lang Tour de Pologne 2023 kolarstwo szosowe Rafał Majka Michał Kwiatkowski

TYLKO U NAS Polak szefem grupy kolarskiej: doświadczenie podstawą

Sylwester Szmyd przez lata był jednym z najlepszych polskich kolarzy. Po zakończeniu kariery nie rozstał się ze swoją dyscypliną sportu i obecnie pełni funkcje trenera oraz dyrektora sportowego w czołowej grupie kolarskiej Bora-hansgrohe. - Za czasów mojej kariery praca dyrektora wyglądała inaczej - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 sylwester szmyd Michał Kwiatkowski Rafał Majka