Polskie Radio
Section05
Krzysztof Głowacki

Głowacki - Okolie. Jest nowa data walki o mistrzowski pas WBO

Grupa promotorska Matchroom Boxing potwierdziła, że 20 marca w Wielkiej Brytanii dojdzie do walki Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrencem Okolie (15-0, 12 KO), której stawką będzie pas federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Pojedynek miał odbyć się w grudniu ubiegłego roku, ale został odwołany z powodu zakażenia koronawirusem u Polaka.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT boks Sporty walki Krzysztof Głowacki

Jest zastępstwo za Głowackiego. Nikodem Jeżewski dostał życiową szansę, zmierzy się z Okolie

12 grudnia w Londynie rywalem Lawerence'a Okoliego będzie Nikodem Jeżewski, który zastąpi zakażonego koronawirusem Krzysztofa Głowackiego. Pierwotnie stawką pojedynku miał być pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Organizatorzy nie potwierdzili jednak, czy po zmianie przeciwnika stawka pozostanie ta sama.
Zobacz więcej na temat:  boks SPORT Sporty walki mariusz wach Krzysztof Głowacki

"Główka" mógł pomyśleć i nie wstać z desek. Dostanie rewanż?

- Nie chciałem wygrać przez dyskwalifikację, dlatego wstałem po uderzeniu łokciem. Andrzej Wasilewski złożył protest, ale ja nie chcę żadnych protestów. Chcę, żeby mi zagwarantowali jeszcze jedną walkę z Briedisem, aby wyjaśnić wszystko w ringu - mówił Krzysztof Głowacki po powrocie do Polski z Rygi, gdzie w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał walkę, której stawką był pas mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. 
Zobacz więcej na temat:  boks Sporty walki Krzysztof Głowacki SPORT