Polskie Radio
Section05
Zbigniew Boniek

Belgia - Polska. Biało-Czerwoni górą w meczach o punkty

W ciągu zaledwie tygodnia – w środę 8 czerwca i we wtorek sześć dni później – Polska dwukrotnie zmierzy się z Belgią w ramach Ligi Narodów. Rywal to absolutna światowa czołówka, ale – przynajmniej z punktu widzenia historii – do ogrania. Bilans z Belgami – zarówno punktowy jak i bramkowy – jest korzystny dla Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów reprezentacja Polski reprezentacja Belgii Włodzimierz Lubański Zbigniew Boniek euzebiusz smolarek uefa

Rosja - Polska. Boniek krytykuje propozycję bojkotu. "Nikt po nas nie zapłacze"

W związku z sytuacją międzynarodową, której przyczyną jest agresja Rosji, pod znakiem zapytania stoi rozegranie barażu o awans do finałów mistrzostw świata. W mediach pojawiła się także propozycja bojkotu. - To jest zachowanie kompletnie niepoważne - skomentował były prezes PZPN Zbigniew Boniek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Rosji Zbigniew Boniek

TYLKO U NAS Deyna, Boniek, Lewandowski – trzej królowie polskiej piłki

Od 2010 roku Święto Trzech Króli jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy. Dziesięć lat później w roli trzeciego króla polskiego futbolu do Kazimierza Deyny i Zbigniewa Bońka dołączył Robert Lewandowski. Zajęte przez niego drugie miejsce w plebiscycie „Złotej Piłki” to, niezależnie od tego że chyba powinien być jeszcze wyżej, najwyższa lokata w historii naszej piłki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Kazimierz Deyna Zbigniew Boniek Robert Lewandowski reprezentacja Polski

ANALIZA Boniek, Lewandowski, Janczyk – rekordowy transfer nie każdemu wyszedł na dobre. A jak będzie z Kozłowskim?

Przechodząc do Brighton and Howe Albion Kacper Kozłowski najprawdopodobniej ustanowił transferowy rekord Ekstraklasy. Nie podając konkretnej sumy, zapewnia o tym prezes Pogoni Szczecin – Jarosław Mroczek. 18-letni reprezentant Polski ma teraz szansę nawiązać do wyczynów innych bohaterów wielkich transakcji i oby poszedł w ślady Roberta Lewandowskiego, a nie Dawida Janczyka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna kacper kozłowski Robert Lewandowski Jakub Moder Kazimierz Deyna Zbigniew Boniek Lech Poznań Legia Warszawa Widzew Łódź Pogoń Szczecin