Polskie Radio
Section05
Zbigniew Boniek

TYLKO U NAS Cezary Kulesza nie zwolni Paulo Sousy? "Każdy prezes chce jak najlepszych wyników"

Cezary Kulesza, który do niedawna pełnił funkcję prezesa Jagiellonii Białystok, jest jednym z dwóch kandydatów na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Wiele osób namawiało mnie do startu - przyznał działacz i przedsiębiorca w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia Mateuszem Ligęzą.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN TYLKO U NAS Jagiellonia Białystok Zbigniew Boniek Paulo Sousa

Zbigniew Boniek ocenił pracę Paulo Sousy. Portugalczyk nie był pierwszym kandydatem na następcę Brzęczka

W rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Zbigniew Boniek przyznał, że wyniki osiągane przez reprezentację Polski za kadencji Paulo Sousy nie są zadowalające, ale prezes PZPN wciąż uważa Portugalczyka za dobrego trenera. Boniek ujawnił również, że Sousa nie był jego pierwszym wyborem na stanowisko selekcjonera kadry.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN Zbigniew Boniek Paulo Sousa Euro 2020

"Sousa został zatrudniony zbyt późno". Rostkowski o grze polskiej reprezentacji na Euro 2020

- Jeśli chodzi o reprezentację Polski, wina zaczyna się tuż po Mundialu w Rosji w 2018 r., kiedy to Zbigniew Boniek, moim zdaniem niepotrzebnie, podziękował za pracę Adamowi Nawałce, który w czasie Euro w 2016 r. potrafił pracować z reprezentacją - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Rostkowski, były sędzia piłkarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Nisztor Euro 2020 Zbigniew Boniek PZPN Piłka nożna Paulo Sousa reprezentacja Polski POLSKA SPORT Adam Nawałka

Adam Godlewski: Zbigniew Boniek jest twarzą porażki reprezentacji Polski

- Marnujemy potencjał najlepszego piłkarza świata, marnujemy chyba najlepszą generację piłkarzy od 40 lat, a winnego nie ma. Nie tego spodziewałem się po człowieku z którym bardzo długo utożsamialiśmy duże sukcesy reprezentacji Polski. Decyzje Zbigniewa Bońka skutkowały tym, że czujemy wielkie rozczarowanie, a nawet niesmak - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz sportowy Adam Godlewski. Po porażce ze Szwecją drużyna Paulo Sousy zajęła ostatnie miejsce w grupie E i nie awansowała do kolejnej fazy turnieju. 
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna SPORT Zbigniew Boniek

Euro 2020: co dalej z Paulo Sousą? Zbigniew Boniek zabrał głos

W Gdańsku odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który podsumował występ reprezentacji Polski na Euro 2020. Pojawiła się również kwestia dotycząca przyszłości selekcjonera Paulo Sousy. - Nie było błędem zatrudnienie Paulo Sousy. Trener dostał jednak mało czasu - skomentowal szef polskiej federacji. 
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Paulo Sousa Zbigniew Boniek Euro 2020 Piłka nożna SPORT

"Zadecydowała porażka ze Słowacją". Boniek o odpadnięciu Polski z Euro 2020

Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał po porażce biało-czerwonych ze Szwecją 2:3 w Sankt Petersburgu, że nie ma zastrzeżeń do piłkarzy. Jak dodał, o odpadnięciu z Euro 2020 zdecydowała przegrana ze Słowacją. - To była przykra niespodzianka, która nas uziemiła - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 reprezentacja Polski Zbigniew Boniek PZPN Piłka nożna SPORT reprezentacja Słowacji reprezentacja Szwecji reprezentacja Hiszpanii

KOMENTARZ Euro 2020: Sousa jasnowidzem? Kupmy ten pic, teraz niech stanie pod balkonem i zagra serenadę z Hiszpanią

Poniższy komentarz może być w stu procentach nieaktualny po zakończeniu sobotniego meczu z Hiszpanią. Jeśli polskiej reprezentacji uda się nie przegrać z faworytami, Paulo Sousa zostanie z miejsca okrzyknięty geniuszem i bożym pomazańcem, na którego nie zasługujemy. Ewentualne zwycięstwo Szwecji i wysoka porażka Polaków sprawi zaś, że zwolenników Portugalczyka pozostanie zaledwie garstka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Paulo Sousa reprezentacja Hiszpanii opinie

KOMENTARZ Euro 2020: Paulo Sousa jest winny, ale nie czas tęsknić za poprzednikami

Po każdym przegranym meczu wytłumaczenie klęski jest bardzo proste - lepiej zagrałby piłkarz, który został na ławce, a uprzednio zwolniony trener na pewno nie dopuściłby do takiego blamażu. Czy na pewno jest choć cień gwarancji, że z Jerzym Brzęczkiem na ławce wynik i scenariusz meczu byłby dla Polski korzystniejszy?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 Paulo Sousa Robert Lewandowski Zbigniew Boniek reprezentacja Polski reprezentacja Słowacji Jerzy Brzęczek Adam Nawałka opinie