Polskie Radio
Section05
Zbigniew Boniek

Koronawirus przeszkodził w debiucie. Brzęczek chciał sprawdzić Karbownika

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek z powodu koronawirusa i przełożenia Euro 2020 musiał przeorganizować pracę narodowej kadry. W rozmowie z portalem "Łączy nas piłka" powiedział, że na zaplanowane wcześniej marcowe mecze planował powołać młodego piłkarza Legii, Michała Karbownika. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Jerzy Brzęczek Legia Warszawa

Oficjalnie: Ekstraklasa nie zwiększy limitu zmian. "Zostajemy przy trzech"

Drużyny piłkarskiej ekstraklasy, które wznowią rozgrywki w przyszły piątek, nie będą mogły przeprowadzić pięciu zmian w jednym meczu. Takie rozwiązanie zaproponowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA), pozostawiając ostateczną decyzję krajowym federacjom. Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki potwierdził, że w Polsce ten przepis nie wejdzie w życie, ale sędziowie będą mogli zarządzić dodatkowe przerwy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa PZPN Zbigniew Boniek Studio S-13

Finał Pucharu Polski nie odbędzie się na Narodowym. Boniek: musi mieć swoją oprawę i wygląd

Zdaniem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w czasie pandemii niektóre kluby wcale tak dużo nie straciły. Mówi też m.in. o liczbie zmian w meczach, kontraktach i finale Pucharu Polski. - Chcemy go zrobić na małym stadionie, ale z godną oprawą, nawet jeśli bez kibiców – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Zbigniew Boniek Legia Warszawa Lech Poznań PZPN Puchar Polski Ekstraklasa

Tegoroczne wybory na prezesa PZPN pod znakiem zapytania. "Nie wiemy, kiedy się odbędą"

W nowej umowie selekcjonera Jerzego Brzęczka została zawarta również istotna klauzula, która w sierpniu przyszłego roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu z trenerem. Dzięki temu nowe władze federacji będą miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy szkoleniowca. Został on wprowadzony dlatego, że wiele wskazuje na to, iż prezes PZPN Zbigniew Boniek pozostanie na stanowisku rok dłużej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PZPN Zbigniew Boniek Piłka nożna

TYLKO U NAS Zbigniew Boniek wierzy w Jerzego Brzęczka. "Mamy do siebie stuprocentowe zaufanie"

Jerzy Brzęczek, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski pozostanie na stanowisku do końca 2021 roku - taką informację przekazał w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej. - Mamy do siebie stuprocentowa zaufanie. Ja przede wszystkim wierzę w tego trenera - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Jerzy Brzęczek Zbigniew Boniek reprezentacja Polski PZPN Piłka nożna Euro 2020 TYLKO U NAS

Liga Mistrzów bez mistrza Polski? Boniek skomentował plany wobec słabszych lig

Angielski "The Times" podał, że Europejska Unia Piłkarska (UEFA) rozważa brak udziału mistrzów słabszych lig, w tym polskiej, w następnej edycji Ligi Mistrzów. - Pragnę wszystkich zapewnić, że mistrz Polski, jeżeli uda nam się go wyłonić w tym sezonie, zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów - zaznaczył w rozmowie z portalem Interia.pl prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który jest członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Zbigniew Boniek koronawirus