Polskie Radio
Section05
Liga Konferencji

Legia zwycięska, Raków pod ścianą. Polskie drużyny ze zmiennym szczęściem w pucharach

– Inaczej chcieliśmy się tutaj zaprezentować – przyznał po meczu ze Sportingiem Lizbona pomocnik Rakowa Częstochowa Bartosz Nowak. Mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe 1:2 i raczej nie mają już szans na wyjście z grupy Ligi Europy. Za to Legia Warszawa pokonała u siebie Zrinjski Mostar i jest na dobrej drodze do awansu do fazy pucharowej Ligi Konferencji.
Zobacz więcej na temat:  Robert Grzędowski Piotr Firan Radosław Nałęcz Legia Warszawa Raków Częstochowa Liga Europy Liga Konferencji Trójka

Jak wygląda ranking UEFA? Dobre wieści dla Polski

Polska wciąż zajmuje 20. miejsce w rankingu UEFA, który decyduje o przydziale miejsc dla klubów z poszczególnych lig piłkarskich w europejskich pucharach. Po czwartkowej wygranej Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy, nasz kraj zmniejszył jednak stratę do bezpośrednio wyprzedzającej go Grecji oraz Chorwacji, która w zestawieniu jest dwudziesta pierwsza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Europy Liga Konferencji Raków Częstochowa Legia Warszawa uefa

Jeden remis da Legii awans. Runjaic: mamy wielką szanse

Legia Warszawa pokonała Zrinjski Mostar 2:0 i jest coraz bliżej wyjścia z grupy Ligi Konferencji Europy. - Zagraliśmy solidny mecz. Byliśmy skupieni. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Strzeliliśmy dwa gole po stałych fragmentach gry. W drugiej połowie zabrakło nam bramki na 3:0, ale zagraliśmy ekonomicznie - tłumaczył po spotkaniu trener piłkarzy ze stolicy Kosta Runjaic.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Konferencji Legia Warszawa

Skandal w Alkmaar. UEFA ukarała... Legię Warszawa

Komisja Kotroli, Etyki i Dyscypliny UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę w wysokości 15 tys. euro oraz zakaz sprzedaży biletów dla kibiców na kolejny wyjazdowy mecz Ligi Konferencji w związku z zachowaniem fanów stołecznego klubu w Alkmaar. W krótkim komunikacie UEFA zaznaczono, że decyzję podjęto niezależnie od toczącego się śledztwa w sprawie incydentów, które miały miejsce po meczu w Holandii.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Konferencji SPORT Legia Warszawa