Polskie Radio
Section05
Liga Konferencji

Skandal w Holandii po meczu Legii. Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. wydarzeń na stadionie w Holandii po meczu Legia - AZ Alkmaar. - Śledztwo jest prowadzone w kierunku używania przez holenderskie służby porządkowe przemocy i kierowania gróźb z uwagi na przynależność narodową - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa Liga Konferencji Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prokuratura POLSKA

Holendrzy reagują na film Legii. Burmistrz Alkmaar w ukryciu

Wyemitowany niedawno przez Legię Warszawa film dotyczący feralnego wyjazdu do Alkmaar, który dokumentuje skandaliczne zachowanie tamtejszych służb wobec piłkarzy i działaczy "Wojskowych", spotkał się z reakcją holenderskich mediów. Publiczny nadawca NH odniósł się do materiału wicemistrza Polski. Wydaje się, że Holendrzy zaczynają dostrzegać swój błąd.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa Liga Konferencji

Mioduski o skandalu w Alkmaar. "My tego tak nie zostawimy!"

Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski na konferencji prasowej odniósł się do skandalu, jaki miał miejsce po czwartkowym meczu z AZ Alkmaar w Lidze Konferencji Europy. Dwaj piłkarze stołecznej drużyny zostali aresztowani przez holenderską policję, a sam Mioduski był szarpany i popychany. - My tego tak nie zostawimy! - zapowiedział prezes stołecznego klubu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa Dariusz Mioduski Liga Konferencji

Skandal po meczu Legii. Piłkarze zatrzymani przez holenderską policję. Doszło do brutalnego ataku

Do dantejskich scen doszło po meczu Ligi Konferencji, w którym holenderski AZ Alkmaar mierzył się z Legią Warszawa. Po spotkaniu nie chciano wypuścić piłkarzy i sztabu Legii ze stadionu. Według relacji i nagrań w sieci policja i ochrona zachowywała się agresywnie w stosunku do piłkarzy Legii, a także prezesa Wojskowych - Dariusza Mioduskiego.
Zobacz więcej na temat:  Legia Warszawa Liga Konferencji policja Holandia areszt Piłka nożna ŚWIAT Europa SPORT