X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Ewa Prządka

Redaktor

Interesuje się szeroko pojętą kulturą, a zwłaszcza historią literatury. Szczególną uwagę poświęca dokumentowaniu polskich śladów we Włoszech

Dziennikarka, absolwentka Wydziałów Pedagogiki oraz Filologii Polskiej Uniwersytetu  Warszawskiego. Z Programem Drugim Polskiego Radia związana od początku lat dziewięćdziesiątych. Od lat 90. współpracuje z Fundacją  Rzymską im.  J. S. Umiastowskiej, Związkiem Polaków we Włoszech (Honorowe Członkowstwo od 2002 roku) oraz Biuletynem Informacyjnym „Polonia Włoska”. Zgromadzone w tym czasie materiały - wywiady Ewy Prządki  z polskimi  kombatantami, duchownymi i artystami we Włoszech oraz źródłowe archiwalia dotyczące losów Polaków w tym kraju - złożyły się na pięciotomowe  wydawnictwo „Świadectwa – Testimonianze” (2000 – 2009). Autorka jest laureatką nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR za popularyzowanie problemów  polskiej książki (1999) oraz Honorowej Odznaki Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2005 ).

Section07
Napisz do mnie