Polskie Radio
Section05
Łukasz Karusta

Forum Ekonomiczne w Davos."Można nawiązać bezcenne kontakty"

– "Załatwić" tam nie da się nic. Nie ma żadnych formalnych spotkań premierów, to jest konferencja. Z drugiej strony na przestrzeni paru tysięcy metrów kwadratowych spotyka się czołówka polityków światowych, czołówka biznesu – mówił w radiowej Trójce prof. Witold Orłowski. – Tam, aby osiągnąć swoje cele, trzeba doskonale znać język angielski, mieć trochę pewności siebie graniczącej z bezczelnością i czuć się dobrze w towarzystwie – stwierdził Kazimierz Krupa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Witold Orłowski

Konflikt w V4? "Orban przyjął w 2017 roku 1300 uchodźców"

– Grupa Wyszehradzka de facto nie istnieje, podobnie jak Trójkąt Weimarski – mówił na antenie radiowej Trójki Marek Sowa (Nowoczesna). – Warto dodać, że sami nadszarpnęliśmy jedność Grupy Wyszehradzkiej, gdy członkowie umówili się, że wszyscy mówimy jednym głosem, że nie przyjmujemy uchodźców, a potem się okazało, że premier Ewa Kopacz nagle stwierdziła, że my przyjmiemy 12 tysięcy osób – stwierdził Jarosław Sachajko (Kukiz'15). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta grupa wyszehradzka Unia Europejska imigranci w Europie