Polskie Radio
Section05
pomniki

"Jesteśmy coraz bliżej, teraz naprawdę już blisko"

Jesteśmy coraz bliżej, teraz naprawdę już blisko – mówił przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas obchodów 91. miesięcznicy smoleńskiej. W Polskim Radiu 24 komentarz Jacka Karnowskiego (wSieci) i Adriana Stankowskiego (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 miesięcznica katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Warszawa pomniki katastrofa smoleńska Jacek Karnowski Adrian Stankowski Święto Niepodległości

Prezes PiS: powinniśmy uczynić wszystko, by polski duch się wzmacniał

- Rok obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, to będzie rok ogromnie ważny, w którym powinniśmy uczynić wszystko, by jak najwięcej tych ciągle niezabliźnionych ran przestało być niezabliźnionymi, by polski duch się wzmacniał - powiedział podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska pomniki katastrofa w Smoleńsku POLSKA Jarosław Kaczyński

Sprawa pomnika Jana Pawła II. "Rewolucja Francuska stworzyła własną religię"

- Częścią ideologii republikańskiej, oprócz laickości, jest idea równości religii. Z ideologią republikańską miesza się również współczesna polityczna poprawność, która nie do końca się z nią pokrywa, bo mówi, że powinniśmy być wielokulturowi i powinniśmy celebrować swoją wielokulturowość – powiedział w audycji W Gruncie Rzeczy Michał Barcikowski (Christianitas). Gościem Polskiego Radia 24 był także Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika).
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Francja pomniki

"Oficjalnym wyznaniem Francji jest ateizm"

- Podstawowym problemem Francji jest to, że oficjalnym wyznaniem tego kraju jest ateizm. Laickość i liwidacja wszystkich symboli religijnych jest wyrazem tego ateizmu, będącego swego rodzaju koncesją państwową  - powiedział prof. Adam Wielomski, politolog, historyk idei i znawca Francji. Odniósł się w ten sposób do planowanego usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II, który stoi we francuskiej miejscowości Ploermel w Bretanii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Jan Paweł II pomniki ateizm Kościół ŚWIAT

Sprawa pomnika Jana Pawła II symbolem laicyzacji Francji

– Spór o krzyż jest sprawą absurdalną i trudną do wyobrażenia – powiedział ks. Grzegorz Kurp, pallotyn. Odniósł się w ten sposób do planowanego usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II, który stoi we francuskiej miejscowości Ploermel w Bretanii. Premier Beata Szydło podjęła starania, aby ocalić pomnik Jana Pawła II we Francji i przenieść go do Polski.
Zobacz więcej na temat:  Francja Jan Paweł II papież pomniki Beata Szydło PiS Prawo i Sprawiedliwość