X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
pomniki

Spór o pomnik Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie

– Bardzo mi miło, że prezydent Andrzej Duda stwierdził, iż Tadeusz Mazowiecki zasługuje na pomnik – powiedział w audycji "Puls Trójki" Jan Lityński, były poseł, opozycjonista i uczestnik obrad Okrągłego Stołu. – Tę sprawę trzeba przemyśleć – zaznaczył Krzysztof Wyszkowski, który te obrady z bliska obserwował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Mazowiecki Andrzej Duda pomniki Jan Lityński Krzysztof Wyszkowski okrągły stół

Niemcy: odsłonięto pomnik polskich i włoskich ofiar nazistów

W Niemczech, w Dniu Ofiar Narodowego Socjalizmu na cmentarzu w Halberstadt uroczyście odsłonięto pomnik ku czci polskich i włoskich robotników przymusowych z warsztatów remontowych Kolei Niemieckich, straconych przez niemieckich nazistów w 1945 roku. Po poświęceniu pomnika i złożeniu wieńców delegacje Polski i Włoch oraz przedstawiciele niemieckich władz samorządowych wpisały się do księgi pamiątkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy pomniki nazizm II wojna światowa

Pomnik Katyński symbolem wartości łączących wszystkich Polaków

– Zbliżyliśmy się do szczęśliwego zakończenia sprawy – powiedziała Patrycja Kita-Dziedzic, która mieszka w Nowym Jorku. Rada Miejska Jersey City zdecydowała, że Pomnik Katyński, o który walczyła m.in. amerykańska Polonia, zostanie na swoim miejscu i nie będzie w przyszłości przenoszony. – W ciągu ostatnich kilku dni nastąpiły zwroty akcji, które zaskoczyły wszystkich – dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pomniki USA Polonia w USA społeczeństwo