Polskie Radio
Section05
ME siatkarzy 2019

ME SIATKARZY Drużyna Marzeń wybrana. Leon wyróżniony przez CEV

Przyjmujący reprezentacji Polski Wilfredo Leon został wybrany do Drużyny Marzeń zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy siatkarzy. Co ciekawe, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) ogłosiła skład najlepszej siódemki pięć dni po zakończeniu turnieju. MVP mistrzostw został Serb Nikola Kovacević, który wraz z kolegami zdobył złote medale po finałowej wygranej nad Słowenią (3:1).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ME siatkarzy 2019

ME SIATKARZY "Heynen potrafi zmienić całą "6". Ze Słowenią zaspał"

- W półfinale ze Słowenią potrzebne były zmiany. To nie było tak, że jeden czy dwóch zawodników zagrało słabiej, a inni dobrze. Ci, którzy byli na boisku zaprezentowali się poniżej swoich możliwości. Trener Vital Heynen mógł zaryzykować. Przecież on potrafił zmienić nawet całą szóstkę - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Tomasz Wójtowicz, mistrz olimpijski z Montrealu.  
Zobacz więcej na temat:  ME siatkarzy 2019 Siatkówka SPORT

ME SIATKARZY Błędy sędziów w meczu ze Słowenią? Kubiak: ewidentna pomyłka

- Zagraliśmy słabe spotkanie. Słoweńcy też nie grali nic szczególnego, ale byli lepsi i wygrali zasłużenie - powiedział po przegranym meczu (1:3) ze Słowenią kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak. W pierwszym secie półfinału nie brakowało również kontrowersji, kiedy w jednej z akcji gospodarze dotknęli piłkę cztery razy. 
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka SPORT Vital Heynen ME siatkarzy 2019

TYLKO U NAS 50 asów da Słowenii finał? Kubiak: wątpię żeby tak zagrali

- Kibice mogą podnieść drużynę, ale oni za ciebie nie grają. Trzeba zaprezentować się naprawdę dobrze, żeby nas pokonać. Myślę, że jesteśmy lepszą drużyną - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski siatkarzy. W czwartek mistrzowie świata zagrają ze Słowenią w półfinale mistrzostw Europy. 
Zobacz więcej na temat:  ME siatkarzy 2019 Siatkówka TYLKO U NAS sport na antenie