Polskie Radio
Section05
Michal Doleżal

"Spoliczkowany" Małysz odsłania kulisy afery

Napięta atmosfera w polskiej kadrze i konflikt między czołowymi skoczkami a działaczami Polskiego Związku Narciarskiego - tak zakończył się nieudany sezon w wykonaniu Biało-Czerwonych. - Przez dwa dni byłem odcięty od rzeczywistości i nie chciałem nawet skoków oglądać. To, co się wydarzyło, nie powinno mieć miejsca - grzmi Adam Małysz, który z Planicy wyjechał nagle. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2021/2022 Apoloniusz Tajner Adam Małysz Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła

Dwie frakcje w kadrze skoczków. Kluczowe decyzje przed PZN

Ostatni weekend sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich ujawnił napiętą atmosferę w polskiej kadrze i konflikt między czołowymi skoczkami a działaczami Polskiego Związku Narciarskiego. We wtorek w siedzibie PZN ma odbyć się spotkanie między zainteresowanymi, na którym prawdopodobnie omówiona zostanie m.in. przyszłość trenera Michala Doleżala. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2021/2022 Apoloniusz Tajner Adam Małysz Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła

Skoczkowie murem za Doleżalem. "To jest karygodne"

Michal Doleżal ogłosił w piątek, że po sezonie pożegna się z posadą trenera polskich skoczków narciarskich. Za czeskim szkoleniowcem murem stoją zawodnicy. Dawid Kubacki i Piotr Żyła w mocnych słowach skomentowali odejście Doleżala. - To, co zrobiono z Doleżalem jest karygodne, brak mi słów, nie dano mu szansy na obronę swoich racji - mówił Kubacki w rozmowie z TVP Sport. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2021/2022 Piotr Żyła Dawid Kubacki

Mistrzostwa Słowenii w Planicy. Stoch najwyżej z Polaków

Czterech słoweńskich skoczków zajęło cztery pierwsze miejsca w piątkowym konkursie Pucharu Świata na mamucim obiekcie w Planicy. Zwyciężył Ziga Jelar, odnosząc największy sukces w karierze. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT Kamil Stoch Piotr Żyła Jakub Wolny Dawid Kubacki Andrzej Stękała

Co z przyszłością trenera skoczków? Szczere wyznanie Czecha

W ten weekend zakończy się sezon PŚ w skokach narciarskich. Wyniki Biało-Czerwonych pozostawiają wiele do życzenia, a od kilku tygodni trwa giełda nazwisk na temat potencjalnego następcy Michala Doleżala. W ostatniej rozmowie z "TVP Sport" czeski szkoleniowiec przyznał, że "nie za bardzo czuje wsparcie ze strony polskiego związku". 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT