Polskie Radio
Section05
Mistrzostwa Europy U21

Włochy - Polska. Kopciuszek zapamięta tę noc w Bolonii?

Reprezentacja Polski do lat 21 już w środę o godzinie 21.00 rozegra w Bolonii drugi mecz fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy. Rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie gospodarz i faworyt turnieju, Italia. – To będzie bardzo ważny mecz zarówno dla nas, jak i dla Włochów. Zmierzą się dwa zespoły, które mają swoje marzenia i swoje atuty – mówił trener biało-czerwonych. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Mistrzostwa Europy U21

Włosi pełni obaw. "Polacy wyprowadzili potężny cios"

"Polska w porównaniu z zespołem sprzed dwóch lat jest prawdziwą drużyną skonstruowaną wokół Kownackiego. Każda formacja ma swojego lidera. Znakomicie gra stoper Bielik. Polska zasłużyła na zwycięstwo skromnością, odwagą i determinacją. Nie możemy jej lekceważyć" - komentują włoskie media zwycięstwo reprezentacji Polski z Belgią na otwarcie ME U21.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Mistrzostwa Europy U21 SPORT

Młynarczyk: dobry występ przepustką do dorosłej kadry

W niedzielę rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21 we Włoszech i San Marino z udziałem reprezentacji Polski. Kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza już w pierwszym dniu turnieju zmierzy się z Belgami. Początek meczu o 18:30. Były bramkarz biało-czerwonych, medalista mistrzostw świata i zdobywca Pucharu Mistrzów - Józef Młynarczyk podkreśla, jak ważne jest to spotkanie.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Mistrzostwa Europy U21 SPORT