Polskie Radio
Section05
Piłka nożna

Niespodziewany bohater El Clasico. Zasłużył na nowy kontrakt

Jednym z bohaterów niedzielnego El Clasico był Lucas Vazquez, który nieco niespodziewanie znalazł się w podstawowym składzie Realu Madryt. Hiszpan najpierw wywalczył rzut karny, a w drugiej połowie zdobył gola i zaliczył asystę. Postawę kolegi z drużyny docenił gwiazdor "Królewskich" Jude Bellingham. Teraz Vasquez może czekać ze spokojem na ruch prezydenta Realu Florentino Pereza w sprawie wygasającego z końcem sezonu kontraktu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna la liga Primera Division Real Madryt fc barcelona

Tej kontrowersji można było uniknąć. 4 mln euro zadecydowały

Niedzielny mecz Realu Madryt z FC Barceloną (3:2) przyniósł wielkie emocje, ale także sporą kontrowersję. W 28. minucie sędziowie długo sprawdzali, czy po strzale Lamine'a Yamala padł gol dla gości. Ostatecznie bramka nie została uznana, gdyż nie można było z całą pewnością stwierdzić, ze piłka przekroczyła linię bramkową. Gdyby władze La Ligi zdecydowały się korzystać z technologii goal line, takich wątpliwości jednak by nie było.

Lewandowski był na El Clasico? "Przeszedł niezauważony"

Robert Lewandowski nie strzelił gola i przedwcześnie opuścił boisko podczas niedzielnego El Clasico. FC Barcelona przegrała na wyjeździe 2:3 i do minimum ograniczyła swoje szanse na obronę mistrzostwa Hiszpanii. W pomeczowych relacjach mediów na Półwyspie Iberyjskim próżno szukać wysokich ocen polskiego piłkarza za występ w ligowym szlagierze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna la liga Primera Division fc barcelona Real Madryt Xavi Robert Lewandowski