Polskie Radio
Section05
społeczeństwo

Program "CYBER.MIL z klasą". 16 szkół z certyfikatem MON

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wręczył certyfikaty dla 16 szkół średnich, w których powstaną klasy o profilu "cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne". Wszystko w ramach programu "CYBER.MIL z klasą", który zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki na potrzeby wojska i bezpieczeństwa państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej edukacja społeczeństwo cyberbezpieczeńswo szkoła

Rowerem wzdłuż polskiej granicy

– Chciałem poznać nasz kraj. Bardzo szybko możemy zmieniać krajobraz, przejeżdżając przez góry, przez morze, przez Mazury. Można powiedzieć, że każdego dnia mamy całkowicie inną turystykę – mówi młody podróżnik Remigiusz Kübler, który kilka lat temu wraz ze swoimi kompanami wyruszył w podróż wzdłuż granicy Polski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Agnieszka Furtak-Bilnik rower STYL ŻYCIA podróże Marta Malinowska

"Ochroniliśmy ok. 5 milionów miejsc pracy". Marlena Maląg o rządowych tarczach

Polska po raz kolejny ma jeden z najlepszych wyników w Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. - Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią rynek pracy jest pod kontrolą - oświadczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej bezrobocie praca tarcza antykryzysowa rynek pracy

"Nie ma pewności, że frekwencja będzie wyższa". Ekspert o II turze wyborów

- Mówimy, że na pewno będzie wyższa frekwencja, a ja powiem, że nie do końca. Obie strony zapominają o jednej bardzo ważnej rzeczy. Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak zmobilizowali bardzo dużo osób do pójścia na wybory. To nie jest równoznaczne z tym, że ci ludzie pójdą głosować 12 lipca - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena Nowak-Paralusz, socjolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka społeczeństwo kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce