Polskie Radio
Section05
Kazimierz Górski

Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. Specjalny serwis PolskieRadio24.pl

Z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego portal PolskieRadio24.pl uruchomił serwis poświęcony legendarnemu trenerowi piłkarskiemu. Można w nim znaleźć, między innymi, wspomnienia o Kazimierzu Górskim oraz ciekawostki z jego życia i pracy trenerskiej - mówi Aneta Hołówek, kierownik sekcji sportowej Polskiego Radia 24 i współtwórczyni serwisu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Kazimierz Górski SPORT Piłka nożna POLSKA

2 marca - setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego, Sokratesa futbolu

W "Czterech porach roku" rozmowa z Mirosławem Wlekłym, autorem pierwszej biografii Kazimierza Górskiego "Górski. Wygramy my albo oni". Legendarny trener słynął z powiedzeń, które u niektórych wywoływały uśmiech, ale dosadnie obrazowały, na czym polega gra w piłkę nożną "Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni" czy "piłka jest okrągła, a bramki są dwie". Choć wśród specjalistów od piłki wzbudzały uśmiech, kryło się w nich wielkie zrozumienie futbolu.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Górski pit koronawirus

Ekstraklasa uczci 100. urodziny Kazimierza Górskiego. Będą okolicznościowe koszulki i grafiki

19. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy dedykowana jest legendarnemu trenerowi stulecia – Kazimierzowi Górskiemu. Najwybitniejszy szkoleniowiec w historii polskiego futbolu urodził się 2 marca 1921 roku i choć kojarzony jest głównie z reprezentacją, to także z polską ligą związany był jako piłkarz i trener. Do obchodów rocznicy przygotowuje się także Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Kazimierz Górski Piłka nożna

TYLKO U NAS Kazimierz Górski miał być zwykłym selekcjonerem. "Kolejnym, któremu pewnie się nic nie uda"

1 grudnia 1970 roku Kazimierz Górski został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. O tym, że przejmie stery nie wiedział wcześniej, tak postanowili działacze PZPN. Jak się szybko okazało lepszej decyzji podjąć nie mogli, wybrali człowieka, który wyznawał zasadę: dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Kazimierz Górski TYLKO U NAS reprezentacja Polski SPORT

Pamiętny zwycięski remis na Wembley. Polska zafundowała Anglii koniec świata

"Boże, oddam pięć lat życia, żeby tylko tutaj nie było kompromitacji” - prosił przed meczem Jan Tomaszewski. 17 października 1973 roku reprezentacja Polski pod wodzą Kazimierza Górskiego wywalczyła na Wembley remis, ale jakby wygrała. Biało-czerwoni mieli otwartą drogę do mundialu w RFN. Zapraszamy do posłuchania archiwalnej relacji Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski Kazimierz Górski SPORT

Perła w koronie polskich zwycięstw - 47 lat temu biało-czerwoni pokonali Anglię

6 czerwca 1973 roku odbył się mecz, który jest perłą w koronie polskich zwycięstw, wygrane przez Polaków spotkanie to jedyny triumf biało-czerwonych z Anglikami. I choć to starcie na Wembley, do którego doszło kilka miesięcy póżniej, było tym, które przypieczętowało awans Polski na mistrzostwa świata w RFN (remis na Wembley stał się symboliczny, zwycięski) - to wszystko zaczęło się od meczu w Chorzowie.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Anglii SPORT Kazimierz Górski