Polskie Radio
Section05

Radiobook

Nowość na kanale "Radiobook" - "Profesor Wilczur" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza

W serii Polskiego Radia "Radiobook" – w ramach której prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literackie – w zeszłym tygodniu zaproponowaliśmy "Znachora" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. W tym tygodniu przedstawiamy kolejną pozycję pisarza – powieść pt. "Profesor Wilczur".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Audiobook Joanna Sławińska Trójka

"Lalka" Bolesława Prusa nową pozycją na kanale "Radiobook" [POSŁUCHAJ]

W serii Polskiego Radia "Radiobook" – w ramach której prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej – już po raz trzeci sięgamy po prozę żyjącego na przełomie XIX i XX wieku pisarza, dziennikarza i publicysty, Bolesława Prusa. Tym razem prezentujemy jego najwybitniejsze dzieło – "Lalkę". Czyta Jarosław Gajewski (nagranie z 2009 roku).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Audiobook Trójka Bolesław Prus jarosław gajewski

"Lalka" Bolesława Prusa nową pozycją na kanale "Radiobook" [POSŁUCHAJ]

W serii Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach której prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - już po raz trzeci sięgamy po prozę żyjącego na przełomie XIX i XX wieku pisarza, dziennikarza i publicysty, Bolesława Prusa. Tym razem prezentujemy jego najwybitniejsze dzieło - "Lalkę". Czyta Jarosław Gajewski (nagranie z 2009 roku).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Audiobook

Nowość na kanale "Radiobook" - François Rabelais "Gargantua i Pantagruel" [POSŁUCHAJ]

Pierwszą lipcową propozycją w serii Polskiego Radia "Radiobook", w ramach której prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej, jest fantastyczno-satyryczna powieść pt. "Gargantua i Pantagruel", czytana przez aktora Andrzeja Szczepkowskiego (nagranie z 1994 roku).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Audiobook Michał Montowski

"Dzieje grzechu" nową pozycją na kanale "Radiobook"

Jako ostatnią czerwcową propozycję w serii Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - przedstawiamy, po raz trzeci sięgając do dorobku autora, "Dzieje grzechu" Stefana Żeromskiego w interpretacji znakomitego i wszechstronnego polskiego aktora, Olgierda Łukaszewicza (nagranie z 2001 roku).  
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Audiobook Anna Stempniak

Skandalizujące "Dzieje grzechu" Stefana Żeromskiego nową pozycją na kanale "Radiobook"

Jako ostatnią czerwcową propozycję w serii Polskiego Radia "Radiobook" – w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej – przedstawiamy, po raz trzeci sięgając do dorobku autora, "Dzieje grzechu" Stefana Żeromskiego w interpretacji znakomitego i wszechstronnego polskiego aktora, Olgierda Łukaszewicza (nagranie z 2001 roku).  
Zobacz więcej na temat:  książki literatura Audiobook Trójka

"Klub Pickwicka" Charlesa Dickensa na kanale "Radiobook"

Kolejna czerwcowa propozycja w serii Polskiego Radia "Radiobook" – w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej – to powieściowy debiut angielskiego mistrza powieści społeczno-obyczajowej z XIX wieku – "Klub Pickwicka" Charlesa Dickensa. Czyta Krzysztof Gosztyła (przekład Włodzimierz Górski, nagranie z 2009 roku).
Zobacz więcej na temat:  książki literatura Audiobook Trójka

Nowy "Radiobook": "Klub Pickwicka" Dickensa [POSŁUCHAJ]

Kolejna czerwcowa propozycja w serii Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - to powieściowy debiut angielskiego mistrza powieści społeczno-obyczajowej z XIX wieku - "Klub Pickwicka" Charlesa Dickensa. Czyta Krzysztof Gosztyła (przekład Włodzimierz Górski, nagranie z 2009 roku).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Audiobook W POLSKIM RADIU

"Radiobook": Irena Kwiatkowska czyta "Anię z Zielonego Wzgórza" L.M. Montgomery

Czerwiec z projektem "Radiobook" – który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online – zaczynamy pierwszym z wielu tomów serii o życiu Ani z Zielonego Wzgórza, autorstwa kanadyjskiej pisarki, Lucy Maud Montgomery. "Ani z Zielonego Wzgórza" można słuchać od dziś od godz. 19.00. Czyta Irena Kwiatkowska (nagranie z 1969 roku).
Zobacz więcej na temat:  książki literatura Audiobook Trójka