Polskie Radio
Section05
Redakcja katolicka

Św. Józef – opiekun Świętej Rodziny

Czas Bożego Narodzenia to spojrzenie ku Betlejem, oczekiwanie Nowonarodzonego Mesjasza. Co trzeba wiedzieć o opiekunie Jezusa, św. Józefie? To jedna z najbardziej tajemniczych postaci Pisma Świętego, które nie cytuje jego słów, a przywołuje tylko kilkukrotnie. Co święty Józef może powiedzieć nam o Jezusie, Świętej Rodzinie, samym Bożym Narodzeniu? Rozmowa o postaci świętego na zakończenie przeżywanego w Kościele Roku Św. Józefa.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Wigilia święta rodzina Redakcja katolicka wiara Kościół

Kościół w mediach cyfrowych i internecie. Nowe doświadczenie

Wielkanoc to okazja do odkrycia sensu wiary na nowo i doświadczenia ożywionego Kościoła. Dla Kościoła nowym i ożywiającym doświadczeniem jest wykorzystanie nowych mediów i narzędzi, które dotychczas nie były w centrum uwagi. Jak mówić o doświadczeniu Zmartwychwstania i o wierze w internecie i mediach cyfrowych? 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PolskieRadio 24 Wielkanoc Kościół katolicki media media społecznościowe społeczeństwo święta pandemia Redakcja katolicka Przemysław Goławski

O. Stanisław Tasiemski: rodzina stała w centrum nauczania Jana Pawła II

- Jan Paweł II to papież, który człowieka znał dokładnie i pokazywał pewną wizję szczęścia, ale i wartości z których nie można zrezygnować. To bardzo piękny, ambitny program, który każdy może przyjąć na nowo, odczytać, i przełożyć na swoje życie - mówił w Polskim Radiu 24 o. Stanisław Tasiemski, dominikanin, wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Karol Wojtyła Jan Paweł II Kościół Redakcja katolicka

"Lamentacje z głową opartą o ścianę"

Rozważania tradycyjnych czternastu stacji Drogi Krzyżowej w poetyckiej formie inspirowanych pielgrzymowaniem do Jerozolimy ich autora o. Michała Legana. Jego rozważania kolejnych stacji Pasji Chrystusa w wykonaniu Dominiki Figurskiej i Marcina Kwaśnego pogłębia surowa muzyka Eweliny Zamojskiej i Grzegorza Różyckiego.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Bartas-Witan religia Kościół katolicki Marcin Kwaśny Dominika Figurska Wielkanoc Redakcja katolicka