Polskie Radio
Section05
Ryba z makiem

Znamy kulinarnych detektywów! Przedświąteczna zabawa pełna smaków w PR Dzieciom

Już po raz drugi Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w zabawie kulinarnej dla całych rodzin. W okresie przedświątecznym od 11 do 22 grudnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji, można było sprawdzić się w roli detektywa. Pięć pierwszych osób, które najszybciej odgadły nazwę tajemniczej potrawy, otrzyma rodzinne upominki. W drugim tygodniu zabawy kulinarnej przygotowaliśmy przysmak, który jest słowiańskim ciastem obrzędowym. Kto został kulinarnym detektywem?
Zobacz więcej na temat:  Ryba z makiem radio dla dzieci radio dla rodziców Święta Bożego Narodzenia

Podziel się najlepszymi przepisami świątecznymi! Upominki czekają!

Zapraszamy całe rodziny do zabawy kulinarnej "Ryba z makiem, czyli święta ze smakiem". Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom mogą odgadywać nazwy tajemniczych potraw, ale także zapraszamy do dzielenia się najlepszymi przepisami świątecznymi. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie potrawy królują na Słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom! Czekamy na przepisy tego jedynego, wyjątkowego dla Was dania lub wypieku. Przewidziane są radiowe upominki!
Zobacz więcej na temat:  Ryba z makiem radio dla dzieci DAB+

Karol Okrasa o smakach, które wspomina z utęsknieniem

Czym pachną Święta? Herbatą, Kawą, piernikami, ciastem? Na pewno różnie dla każdego z nas. Bo ile domów, tyle w nich zapachów. Ale Kamilowi Okrasie zapach tych zimowych Świąt kojarzy się z latem i z intensywnym zapachem owocu, jaki dawno temu dzieci dostawały tylko pod choinkę. Co to za zapach? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Martyny Chuderskiej z Karolem Okrasą.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ Ryba z makiem kulinaria

Agnieszka Kręglicka o świątecznych smakach kiedyś i dziś

Smak i zapachy, które pamiętamy z dzieciństwa to w wielu przypadkach także te związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Pamiętamy nie tylko potrawy, ale także świąteczną atmosferę, z którą często się kojarzą. O swoich wspomnieniach z dzieciństwa w okresie świątecznym opowiedziała restauratorka, Agnieszka Kręglicka. Rozmowa w ramach zabawy kulinarnej Polskiego Radia Dzieciom "Ryba z makiem, czyli święta ze smakiem". Znani i lubiani opowiadają o swoich smakach dzieciństwa. W tym gronie znaleźli się również kucharz i dziennikarz Grzegorz Łapanowski oraz Karol Okrasa – kucharz, prezenter i restaurator. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Ryba z makiem

Grzegorz Łapanowski o ulubionych świątecznych potrawach

Wśród smaków jakie pamiętamy z dzieciństwa są na pewno i takie, które nieodmiennie kojarzą się nam ze świętami Bożego Narodzenia. Czasem to karp, zazwyczaj pełen ości, kutia, a nawet zwykły makowiec. Ale są i takie smaki, które, gdy tylko do nich wrócimy, przeniosą nas w czasie do lat młodości. O świątecznych smakach i zwyczajach opowiedział kucharz, gość Polskiego Radia Dzieciom - Grzegorz Łapanowski.
Zobacz więcej na temat:  Ryba z makiem radio dla dzieci Boże Narodzenie