Polskie Radio
Section05
SPORT

Puchar Polski. Finał podwyższonego ryzyka? Sawicki: będziemy przygotowani na każdy wariant

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przeniesieniu miejsca rozegrania finału Pucharu Polski ze Stadionu Narodowego do Lublina. Mogą się w nim spotkać piłkarze Legii Warszawa i Lecha Poznań, co ze względu na animozje między kibicami zapowiada mecz podwyższonego ryzyka. - Miejmy nadzieję, że finał Pucharu Polski będzie świętem przede wszystkim na boisku - powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN Legia Warszawa Lech Poznań Ekstraklasa

Znamy datę Memoriału Ireny Szewińskiej. "Liczymy, że będziemy mogli wpuścić kibiców"

Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy będzie pierwszą wielką imprezą lekkoatletyczną w tym sezonie. – Liczymy, że 19 sierpnia będziemy mogli wpuścić kibiców na trybuny. Stadion mamy bardzo duży, więc nawet 25 procent miejsc to jest spora liczba – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Irena Szewińska

"Lewy" w pogoni za rekordem. Żółte kartki przeszkodą?

Robert Lewandowski w czterech meczach po powrocie Bundesligi zdobył cztery gole i łącznie w sezonie ma ich już 29. Szanse na wyrównanie rekordu Gerda Muellera jednak maleją, a dodatkowo polskiemu piłkarzowi grozi pauza za nadmiar żółtych kartek. Magazyn "Kicker" przypomniał, że w podobnej sytuacji jest inna gwiazda Bayernu Monachium Thomas Mueller. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Bundesliga Robert Lewandowski Bayern Monachium

Przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi. Danuta Dmowska-Andrzejuk: zależy nam, aby sport wrócił do życia

W środę 3 czerwca, biuro Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz siedzibę Superligi  Sp. z o.o. odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz kierownictwo ZPRP i Superligi Sp. z o.o. Podczas wizyty rozmawiano o kierunkach rozwoju i systemie szkolenia w piłce ręcznej, a także bezpiecznym powrocie na boiska oraz normalizacji rozgrywek krajowych i międzynarodowych w nowym sezonie.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu