Polskie Radio
Section05
SPORT

TYLKO U NAS Polacy poza mundialem. "Jesteśmy w marazmie od wielu lat"

- Oczywiście po 36 latach wyszliśmy z grupy na mundialu i to jest wielki sukces, ale jak na 38-milionowy kraj to pokazuje, w jakim marazmie jesteśmy od wielu lat - mówił w rozmowie z Polskim Radiem były reprezentant kraju Arkadiusz Onyszko. Biało-Czerwoni odpadli w 1/8 finału mistrzostw świata z broniącą tytułu Francją. 
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 Piłka nożna SPORT mistrzostwa świata fifa reprezentacja Polski reprezentacja Francji TYLKO U NAS

Tajemnicze słowa kapitana. "Potrzebna jest radość z gry"

Robert Lewandowski po odpadnięciu reprezentacji Polski z mistrzostw świata po meczu 1/8 finału z Francją (1:3) udzielił wywiadu TVP Sport. Kapitan Biało-Czerwonych zagadkowo odpowiedział na pytanie, czy w przyszłości zagra jeszcze na mundialu. - Potrzebna jest radość z gry, to będzie ważny element nawet niedalekiej przyszłości. Oczywiście jest inaczej, gdy próbujemy atakować, ale gdy gramy bardziej defensywnie, to tej radości nie ma - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Polski reprezentacja Francji Robert Lewandowski Czesław Michniewicz Piotr Zieliński

Polacy zagrali inaczej. Michniewicz: były dobre momenty

Reprezentacja Polski pożegnała się z mistrzostwami świata w Katarze po przegranym 1:3 meczu 1/8 finału z Francją, ale ze swojej gry w niedzielnym spotkaniu może być zadowolona. - Chcieliśmy też zagrać inaczej niż dotychczas graliśmy w tym turnieju - powiedział selekcjoner Czesław Michniewicz w rozmowie z TVP Sport. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Francji Katar 2022 Czesław Michniewicz

"Spokojnie, to tylko Katar". Analiza po meczu z Francją

Reprezentacja Polski na 1/8 finału zakończyła rywalizację w mistrzostwach świata w Katarze. Polacy w fazie grupowej grali z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Po każdym z tych spotkań, w wyjątkowym studio pomeczowym "Spokojnie, to tylko Katar", analizowaliśmy grę Biało-Czerwonych. Ostatnie studio, którego gospodarzem była radiowa Jedynka, odbyło się po meczu Francja - Polska. Oprócz gości specjalnych, w studiu dziennikarz portalu PolskieRadio24.pl. Bartosz Goluch. 
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Katar 2022 SPORT Piłka nożna reprezentacja Meksyku