Polskie Radio
Section05
Wisła

Rajdowe Mistrzostwa Polski. Ostatni akord sezonu w Wiśle

Zaplanowany na ten weekend 68. Rajd Wisły, siódma runda mistrzostw Polski, zakończy krajowy sezon 2023. Już wcześniej po zwycięstwie w Rajdzie Śląska trzeci tytuł w karierze zapewnił sobie Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 Evo), który w Wiśle nie wystartuje.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe Wisła samochody kierowcy motoryzacja Moto sport

Napieralski: za czasów Tuska nikt nie odważyłby się testować Polski

- Po 2015 roku polska granica została naruszona przynajmniej dwukrotnie. Pod Przewodowem zginęło dwóch Polaków, a za drugim razem rakieta przeleciała aż do Bydgoszczy. Dodatkowo polską granicę przekroczyły białoruskie śmigłowce. To oznacza, że nasz wróg testuje nas i się nie boi. Za czasów Donalda Tuska nikt nie odważyłby się testować Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła granica Donald Tusk Rosja

PR24 "Obrazki jak z Buczy oglądalibyśmy w Suwałkach, Lublinie lub Garwolinie". Fogiel o "Linii zdrady Tuska"

- W podstawowym znaczeniu "Linia zdrady Tuska" oznaczała haniebną doktrynę obronną. Związana była z oddaniem rosyjskiemu agresorowi wszystkich terenów, które zamieszkuje kilkanaście milionów Polaków. My z tym zerwaliśmy. Doktryna rządu PiS zawiera obronę każdego centymetra polskiej ziemi - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Rosja granica Donald Tusk POLSKA Wisła

"Te plany oznaczałyby śmierć dla mieszkańców wschodniej Polski". Gen. Polko o strategii wojskowej za rządu PO-PSL

- Plany obrony Polski od linii Wisły oznaczałyby śmierć dla mieszkańców wschodniej Polski i całkowite zniszczenie znajdującej się tam infrastruktury - powiedział gen. Roman Polko. Dowódca dodał, że u podstaw dyrektywy leżało likwidowanie jednostek wojskowych i osłabianie potencjału Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie bezpieczeństwo Wisła żołnierze Platforma Obywatelska POLSKA służby i bezpieczeństwo

Festiwal Wisły we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy, czyli tydzień z królową polskich rzek

Wisła jest jak wiadomo królową polskich rzek. Nią to flisacy przez wieki spławiali towary z Krakowa, Sandomierza, Kazimierza i Warszawy do Gdańska. Od kilku lat Wisła ma też swój festiwal przypominający tradycje flisackie, które w grudniu zeszłego roku zostały wpisane na listę UNESCO.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA rzeka Wisła Włocławek ciechocinek Toruń Bydgoszcz historia Polski flisak Katarzyna Cygler Trójka Festiwal Wisły

"Międzynarodówka" w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. ZTM skierował pismo do armatora

Łukasz Majchrzyk z Zarządu Transportu Miejskiego: "wysłaliśmy do armatora wiślanego promu pismo, w którym wzywamy do wyjaśnienia sytuacji, do której doszło 1 sierpnia". Zachowanie armatora turystycznego promu Słonka, który podczas uroczystej parady statków na Wiśle odtwarzał "Międzynarodówkę" wzbudziło falę krytyki m.in. ministra edukacji Przemysława Czarnka, a także byłego prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Powstanie Warszawskie Wisła komunizm