Polskie Radio
Section05
Wisła

Wiadomo, co było przyczyną awarii "Czajki". Prezes Wód Polskich: zbagatelizowano problem

- Po ostatnim komunikacie MPWiK okazuje się, że miałem rację, a wtedy zarzucano mi kłamstwo. Za zaniechania pomiędzy awariami odpowiada zarząd miejskiej spółki. Zbagatelizowano problem. Do tej chwili nikt nie odpowiedział za te awarie - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka zanieczyszczenie Wisła Warszawa Rafał Trzaskowski ekologia Michał Rachoń POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Władysław Broniewski. Poeta wielokrotnie zapomniany

Jego nazwisko jest słynne, lecz twórczość należy do mniej znanych w historii polskiej literatury. Zawsze coś stało na przeszkodzie jego poezji. – W swoim życiu stanął wobec wszystkich największych wyzwań XX wieku, za co płacił wielką cenę – mówił w Polskim Radiu biograf Władysława Broniewskiego Mariusz Urbanek.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Broniewski KSIĄŻKA historia Polski literatura HISTORIA poezja pisarz KULTURA Antoni Słonimski wiersze PRL ZSRR II Rzeczpospolita II RP komunizm miłość Wisła Warszawa Płock wojna polsko-bolszewicka wojna 1920 Armia Polska w ZSRR

Program PŚ w Wiśle. O której kwalifikacje i konkursy?

Od piątkowych kwalifikacji rozpoczną się zmagania na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, gdzie odbędą się zawody Pucharu Świata. Po raz pierwszy w tym sezonie skoczkowie prócz konkursu indywidualnego powalczą również w drużynówce. Na starcie kwalifikacji zobaczymy 13 reprezentantów Polski. Jak wygląda program zawodów w Wiśle?
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT Wisła

"Śnieżnie i sympatycznie". Andrzej Grabowski z Wisły przed PŚ w skokach narciarskich

- Z tego, co mówią zawodnicy i organizatorzy, podobno wszystko jest znakomicie. Jeżeli chodzi o śnieg wokół skoczni, to jest tak, że jeśli jedzie się od centrum Wisły, to im bliżej skoczni imienia Adama Małysza, tym tego śniegu jest więcej - powiedział w "Magazynie sportowym" dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Grabowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła PŚ w skokach 2021/2022 SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Andrzej Grabowski Rafał Bała śnieg

Szersza oferta dla kibiców. PŚ w Wiśle także w Polskim Radiu

W najbliższy weekend zawody PŚ w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle. Od początku 43. sezonu PŚ konkursy transmitowane są przez TVN. W przypadku rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince kibice będą mogli śledzić rywalizację podopiecznych Michala Doleżala także na antenie TVP 1, TVP Sport i w Polskim Radiu.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT telewizja publiczna TVP TVN Wisła

WOMEX 2021 i Krajowa Lista Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

W Porto trwają Targi Muzyki Świata WOMEX. Polską scenę muzyki etnicznej reprezentuje na nich zespół Kosy. W Źródłach spotkaliśmy się z artystkami. Ponadto zawitaliśmy do Nowego Sącza, w którym 19 października odbyła się gala wręczenia decyzji o wpisach na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Kędziorek Wisła Porto

Polski turniej w PŚ? "Zielone światło już się pali"

Wszystko wskazuje na to, że polscy fani skoków narciarskich wkrótce doczekają się odpowiednika Willingen Six czy Raw Air. Wisła, Szczyrk i Zakopane miałyby gościć mini turniej, który planowany jest za dwa lata. - Myślę, że w sezonie 2023/2024 zobaczymy polski turniej - mówi w rozmowie ze "Skijumping.pl" Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2021/2022 SPORT Zakopane Wisła szczyrk