Polskie Radio
Section05
PKOl

TYLKO U NAS Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przed IO w Tokio

Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni na COVID-19 przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio. Według nieoficjalnych informacji, premier ma to ogłosić w najbliższą środę - 14 kwietnia, kiedy do rozpoczęcia igrzysk będzie dokładnie 100 dni. - Kilka tygodni temu Polski Komitet Olimpijski wysłał w tej sprawie pismo do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Przewodniczący PKOl Andrzej Kraśnicki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie Tokio 2020 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia PKOl

TOKIO 2020 "Ta decyzja nie była łatwa". Prezes PKOl cieszy się z "nowego" terminu igrzysk w Tokio

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki uważa, że ogłoszony w poniedziałek termin igrzysk w Tokio (23 lipca - 8 sierpnia 2021) jest najlepszym z możliwych i cieszy się, że decyzja zapadła tak szybko. Impreza została przesunięta o rok z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  PKOl Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT koronawirus MKOl

TOKIO 2020 PKOl zachowuje spokój. "Na bieżąco informujemy"

We wtorek odbyła się wideokonferencja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. MKOl podtrzymał stanowisko, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie, od 24 lipca do 9 sierpnia. - Zależy nam, by decyzje istotne dla polskich sportowców zapadały jak najszybciej - przyznał Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie Tokio 2020 koronawirus MKOl PKOl