Polskie Radio
Section05
Speedway grand prix

TYLKO U NAS Zmarzlik nie myśli o przyszłości: straciłem pięć lat z życia

Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. - Ostatnie tygodnie nie czułem się najszybszy, ale w najważniejszym momencie sezonu byłem tym Bartkiem, którym powinienem być - powiedział mistrz Bartosz Zmarzlik w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem, dziennikarzem radiowej Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Zmarzlik mistrzem. Mnóstwo gratulacji za wyczyn Polaka

Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. Polak tym samym dołączył do elitarnego grona sław speedwaya, a po jego wyczynie ruszyła lawina gratulacji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Motywacja mistrza Zmarzlika: czułem, że mogę i muszę

Bartosz Zmarzlik został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu po raz czwarty w karierze! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. - Troszkę tych nerwów było - mówił tuż po zdobyciu tytułu - wspominając feralną dyskwalifikację z przedostatnich zawodów w Vojens. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Zmarzlik skomentował dyskwalifikację. "Brak mi słów"

Bartosz Zmarzlik zwrócił się w mediach społecznościowych do swoich kibiców po tym, jak z powodu nieregulaminowego logotypu na kevlarze nie został dopuszczony do sobotniego turnieju o Grand Prix Danii. "Brak mi słów, ponieważ taki niewytłumaczalny błąd zdarzył się naszemu teamowi pierwszy raz w życiu" - napisał trzykrotny indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik

Zmarzlik mógł świętować tytuł MŚ, został zdyskwalifikowany!

Bartosz Zmarzlik został zdyskwalifikowany i nie wystartował w żużlowego Grand Prix Danii w Vojens - przedostatniej eliminacji mistrzostw świata. Powodem był niewłaściwy kombinezon, w jakim Polak wystąpił w kwalifikacjach. Nasz żużlowiec wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu, ale przewaga nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem stopniała.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Woźniak z "dziką kartą" na GP w Gorzowie Wlkp.

Szymon Woźniak otrzymał "dziką kartę" na piątą rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu, która odbędzie się 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim. 30-letni zawodnik miejscowej ebut.pl Stali po raz trzeci w karierze wystąpi w Grand Prix. Do tej pory miał okazję startować na stadionie im. Edwarda Jancarza w 2018 i 2022 roku. Przed pięcioma laty zajął 10. miejsce, a w zeszłym roku uplasował się na 14. pozycji.
Zobacz więcej na temat:  żużel Speedway grand prix Moto sport SPORT sporty motorowe Gorzów Wielkopolski

Kubera po operacji. Wiemy, co ze zdrowiem żużlowca

Platinum Motor Lublin poinformował, że jeden z jego czołowych żużlowców Dominik Kubera przeszedł operację po poważnym upadku, jakiego doznał w piątek podczas kwalifikacji do Grand Prix Polski na PGE Narodowym. Teraz zawodnika czeka rehabilitacja po urazie kręgosłupa, jakiego doznał w wyniku wypadku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Speedway grand prix Ekstraliga Motor Lublin Moto sport sporty motorowe Radio kierowców Polskie Radio Kierowców