Polskie Radio
Section05
Patryk Dudek

TYLKO U NAS Zmarzlik nie myśli o przyszłości: straciłem pięć lat z życia

Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. - Ostatnie tygodnie nie czułem się najszybszy, ale w najważniejszym momencie sezonu byłem tym Bartkiem, którym powinienem być - powiedział mistrz Bartosz Zmarzlik w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem, dziennikarzem radiowej Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Zmarzlik mistrzem. Mnóstwo gratulacji za wyczyn Polaka

Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. Polak tym samym dołączył do elitarnego grona sław speedwaya, a po jego wyczynie ruszyła lawina gratulacji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Motywacja mistrza Zmarzlika: czułem, że mogę i muszę

Bartosz Zmarzlik został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu po raz czwarty w karierze! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. - Troszkę tych nerwów było - mówił tuż po zdobyciu tytułu - wspominając feralną dyskwalifikację z przedostatnich zawodów w Vojens. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Zmarzlik mógł świętować tytuł MŚ, został zdyskwalifikowany!

Bartosz Zmarzlik został zdyskwalifikowany i nie wystartował w żużlowego Grand Prix Danii w Vojens - przedostatniej eliminacji mistrzostw świata. Powodem był niewłaściwy kombinezon, w jakim Polak wystąpił w kwalifikacjach. Nasz żużlowiec wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu, ale przewaga nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem stopniała.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Sparta wciąż bez straty punktu. Stal lepsza od Włókniarza

W niedzielnych meczach 12. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi zwycięstwa odnieśli gospodarze. ebut.pl Stal Gorzów wygrała z Tauron Włókniarzem Częstochowa 51:38, a Betard Sparta Wrocław zanotowała dwunasty triumf w sezonie, pokonując For Nature Solutions Apator Toruń 57:33.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Ekstraliga Sparta Wrocław Maciej Janowski KS Toruń Patryk Dudek Stal Gorzów włókniarz częstochowa

PGE Ekstraliga: GKM Grudziądz pokonał Apator Toruń. Patryk Dudek znów rozczarował

ZooLeszcz GKM Grudziądz wygrał z For Nature Solutions Apatorem Toruń 50:40 w spotkaniu 10. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi. Goście, którzy zwyciężyli w pierwszym meczu 52:38, sięgnęli po punkt bonusowy. W innym niedzielnym spotkaniu Ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski przegrała z Betardem Spartą Wrocław 43:47. Bonusowy punkt za zwycięstwo w dwumeczu zdobyła prowadząca w tabeli drużyna z Dolnego Śląska, która w tym sezonie pozostaje niepokonana.
Zobacz więcej na temat:  żużel GKM Grudziądz KS Toruń Ekstraliga Moto sport sporty motorowe SPORT Patryk Dudek