Polskie Radio
Section05
Bartosz Zmarzlik

TYLKO U NAS Zmarzlik nie myśli o przyszłości: straciłem pięć lat z życia

Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. - Ostatnie tygodnie nie czułem się najszybszy, ale w najważniejszym momencie sezonu byłem tym Bartkiem, którym powinienem być - powiedział mistrz Bartosz Zmarzlik w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem, dziennikarzem radiowej Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Zmarzlik mistrzem. Mnóstwo gratulacji za wyczyn Polaka

Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. Polak tym samym dołączył do elitarnego grona sław speedwaya, a po jego wyczynie ruszyła lawina gratulacji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Motywacja mistrza Zmarzlika: czułem, że mogę i muszę

Bartosz Zmarzlik został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu po raz czwarty w karierze! Polak przypieczętował tytuł w wielkim stylu, wygrywając ostatnią eliminację cyklu - Grand Prix Polski w Toruniu. - Troszkę tych nerwów było - mówił tuż po zdobyciu tytułu - wspominając feralną dyskwalifikację z przedostatnich zawodów w Vojens. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Zmarzlik skomentował dyskwalifikację. "Brak mi słów"

Bartosz Zmarzlik zwrócił się w mediach społecznościowych do swoich kibiców po tym, jak z powodu nieregulaminowego logotypu na kevlarze nie został dopuszczony do sobotniego turnieju o Grand Prix Danii. "Brak mi słów, ponieważ taki niewytłumaczalny błąd zdarzył się naszemu teamowi pierwszy raz w życiu" - napisał trzykrotny indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik

Zmarzlik mógł świętować tytuł MŚ, został zdyskwalifikowany!

Bartosz Zmarzlik został zdyskwalifikowany i nie wystartował w żużlowego Grand Prix Danii w Vojens - przedostatniej eliminacji mistrzostw świata. Powodem był niewłaściwy kombinezon, w jakim Polak wystąpił w kwalifikacjach. Nasz żużlowiec wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu, ale przewaga nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem stopniała.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

PGE Ekstraliga: bez niespodzianki w Lublinie. Motor pewnie melduje się w finale

Zgodnie z przewidywaniami żużlowcy Motoru pewnie awansowali do finału, w którym bronić będą mistrzowskiego tytułu. 18-punktową zaliczkę z Częstochowy podopieczni Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy w rewanżu jeszcze powiększyli, nie pozostawiając wątpliwości, któremu z tych dwóch zespołów należało się miejsce w walce o główne trofeum w najsilniejszej lidze świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Bartosz Zmarzlik Ekstraliga Motor Lublin włókniarz częstochowa

PGE Ekstraliga: Włókniarz rozbity u siebie. Motor o krok od wielkiego finału

Włókniarz Częstochowa nie sprostał obrońcom tytułu mistrzowskiego i po raz trzeci w tym sezonie przegrał z Motorem Lublin. Tym razem 36:54. Taki wynik stawia częstochowian przed rewanżem w Lublinie praktycznie na straconej pozycji w kontekście szans na awans do finału żużlowej PGE Ekstraligi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Ekstraliga włókniarz częstochowa Motor Lublin jarosław hampel Bartosz Zmarzlik