Polskie Radio
Section05
Adam Dobrzyński

"Co nam w duszy gra". Majka Jeżowska i grupa Czerń

W audycji goście z dwóch odległych muzycznych rewirów. Zaczniemy od pojawienia się na żywo Majki Jeżowskiej. Po znakomicie przyjętym w marcu br. singlu "Nie wciągaj mnie", który mówi o tym, że zawsze warto walczyć o siebie, nie dawać się wciągać - jak mówi tytuł - w manipulacje, w szarości, w smutek, depresję, w nieudane związki, brak miłości i szacunku; że nie ma na to zgody, przyszedł czas na "Skazaną".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci Majka Jeżowska

"Co nam w duszy gra". Ewelina Flinta i Krzysztof Ochnio

17 lat - dokładnie tyle czasu fani czekali na nową płytę Eweliny Flinty. Początkowo wydawało się, że rynek muzyczny stoi przed nią otworem i to tylko kwestia czasu, aż artystka stanie się wielką gwiazdą. Flinta zdobyła popularność w wieku 23 lat, gdy pokazała się szerszej publiczności w pierwszej edycji programu "Idol". Pomimo tego, że nie wygrała, przekonała do siebie jurorów i całą Polskę.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Antek Sojka i Maciej Łyszkiewicz

21 września 2018 roku ukazał się debiutancki album Antka Sojki "Po niebie". W moim dorocznym plebiscycie NAJ 2018 w kategorii Debiut Roku uplasował się na znakomitym 5 miejscu przegrywając raptem z Roots Cafe, Strojnowym, Sosnowskim, Tulią i Agą Czyż. Album uplasował się na 33 miejscu wśród 50. najważniejszych polskich tytułów... Antek jutro wydaje swój drugi autorski album.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Tedeschi Trucks Band, Nika Lubowicz i Paweł Lisiak

Jesień to czas fantastycznych premier płytowych ale też ich niezwykła ilość. W audycji przede wszystkim muzyka Tedeschi Trucks Band. 12-osobowy zespół założony przez małżeństwo, wokalistkę-gitarzystkę Susan Tedeschi oraz gitarzystę Dereka Trucksa, Tedeschi Trucks Band, wydał właśnie "I Am The Moon", najbardziej ambitny projekt studyjny w swojej historii.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Stare, znane, zapomniane". Tom Jones i The Carpenters

27 marca ubiegłego roku przedstawiłem płyty "Along Came Jones" Toma Jonesa z 1965 roku oraz "A-Tomic Jones" wydany album rok później. Zaś 12 czerwca płyty "13 Smash Hits" z 1967 oraz "Delilah” z 1968 roku. 7 czerwca tego roku Tom Jones skończył 82 lata. I tym razem ponownie zajrzymy do kart jego książkowej biografii, a także zaprezentuję płyty "Help Yourself" z 1968 i "This is Tom Jones" z roku 1969.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka