Polskie Radio
Section05
benzyna

2022 rok był kolejnym rekordowym rokiem pod względem zużycia paliw w Polsce

2022 rok był kolejnym rekordowym rokiem pod względem zużycia paliw w Polsce. W stosunku do 2021 roku notowano wzrost rzędu około 4 procent. Chodzi o 4 paliwa - benzyny silnikowe, oleje napędowy, lekki olej opałowy i autogaz (LPG) - wynika z raportu Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw finanse motoryzacja benzyna diesel lpg POLSKA prawo Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

"Zamiast się cieszyć, że ceny paliw spadają, robią karczemną awanturę". Rzecznik PiS o politykach PO

- Oni naprawdę zwariowali, zamiast kibicować Polakom i cieszyć się, że ceny paliwa oraz produktów w związku z obniżającą się inflacją spadają, robią kolejną karczemną awanturę - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek odnosząc się m.in. do konferencji polityków PO ws. cen paliw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Orlen ceny paliw Platforma Obywatelska benzyna społeczeństwo paliwa

Filtry układów wydechowych nie są w pełni skuteczne!

Obecne stosowane filtry w układach wydechowych samochodów są skuteczne przeciwko dużym cząstkom stałym, obecnym w spalinach. Nie sprawdzają się jednak wobec najmniejszych cząstek - wynika z nowych badań brytyjskich, opublikowanych w "Environment International".
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód drogi Polskie Radio Kierowców Radio kierowców spaliny ekologia diesel benzyna zanieczyszczenie zanieczyszczenie powietrza

Prezes PKN Orlen: Polska jest obecnie w 100 proc. niezależna energetycznie od Rosji

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że w chwili obecnej koncern jest w pełni niezależny energetycznie od Rosji. W wywiadzie udzielonym jednej z gazet podkreśla również, że spółka jest trakcie największej od kilkudziesięciu lat w Europie inwestycji, związanej z rozbudową infrastruktury do przetwarzania ropy naftowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen benzyna ropa naftowa paliwa Rosja Gazprom