Polskie Radio
Section05
lekcja rysunku

Jak narysować kaktusa? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy-rysowaczy do swojej rysunkowej pracowni. Tym razem spróbował narysować kaktusa. Według Stworka Potworka kaktus powinien mieć kształt nadmuchanego balonu. W miejscu, gdzie do balonu wdmuchuje się powietrze, nasz mistrz rysunku nakreślił dwa połączone ze sobą płaskie łuki, czyli górną część doniczki, a następnie dwie idące w dół i zbliżające się do siebie linie, połączone kolejnym płaskim łukiem. Całość pokolorował, a gotowego kaktusa uzbroił w niewielkie kreski przypominające igiełki.
Zobacz więcej na temat:  Stworek Potworek lekcja rysunku radio bez reklam

Rysujemy kasztany! [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Jesienny klimat udzielił się Stworkowi Potworkowi, który w swojej pracowni namalował kasztana. Rysunek zaczynamy od kreślenia spłaszczonego kółka, który nada kształt jesiennemu symbolowi. Kolejny krok to dorysowanie wokół kasztana dwóch pierścieni, jednego mniejszego oraz drugiego większego, który stanowić będzie jego osłonkę. Na koniec dodajemy kolce i całość kolorujemy używając kredek w trzech kolorach: brązowym, zielonym i żółtym.
Zobacz więcej na temat:  Stworek Potworek lekcja rysunku radio bez reklam

Jak narysować malinę? Lekcja rysunku w PR Dzieciom

Inspiracją do stworzenia kolejnego dzieła była chłodniejsza temperatura, która jest idealna do picia herbaty z sokiem malinowym. Swój rysunek Stworek Potworek rozpoczął od nakreślenia korali w kształcie wianuszka kulek. W ten sposób uzyskał kształt maliny do którego dodał kępkę listków na górze owocu. Kolejnym krokiem było wypełnienie korali pozostałymi kulkami, a na koniec pokolorowanie obrazka na czerwono i zielono.
Zobacz więcej na temat:  Stworek Potworek lekcja rysunku radio dla dzieci radio bez reklam

Zobacz jak narysować krzesło. Lekcja rysunku w PR Dzieciom

W rysunkowej pracowni Stworek Potworek projektuje także meble. W tym tygodniu postanowił pokazać, jak namalować krzesło. Rysunek zaczynamy od naszkicowania czworoboku, co stanowić będzie miejsce do siedzenia. Następnie, z każdego boku kreślimy dłuższe i krótsze, grubsze kreski odzwierciedlające nogi krzesła. Na koniec dodajemy jego oparcie rysując spłaszczone półkole i całość kolorujemy.
Zobacz więcej na temat:  lekcja rysunku radio dla dzieci radio bez reklam

Jak narysować zapis nutowy? [WIDEO]

Stworek Potworek zdecydował, że w kolejnej odsłonie swoich artystycznych warsztatów pokaże, jak narysować specjalne pismo, dzięki któremu muzycy mogą odczytać nuty i zagrać wybrany utwór. Najpierw rysujemy 5 kresek, jedna nad drugą. Powstała w ten sposób pięciolinia będzie bazą do narysowania muzycznych liter, czyli nut. Następnie na jej początku dodajemy klucz wiolinowy, przypominający poskręcaną, czarną nitkę. Na koniec malujemy nuty w kształcie łez, z której wychodzą antenki i całość kolorujemy.
Zobacz więcej na temat:  Stworek Potworek lekcja rysunku radio bez reklam

Jak narysować królika? [WIDEO]

W kolejnej odsłonie artystycznych warsztatów, Stworek Potworek pracował nad rysunkiem królika. Na początku namalował na kartce papieru kółko z wyrastającymi u góry uszami. W ten sposób otrzymał króliczą głowę, do której dodał tułów poprzez naszkicowanie figury przypominającej dolną część szachowego pionka. Kolejnym krokiem było dorysowanie królikowi łapek i stópek, a na koniec także noska i oczu. Całość pokolorował i schował do swojej kolekcji.
Zobacz więcej na temat:  Stworek Potworek radio bez reklam lekcja rysunku

Spróbuj narysować szkolny dzwonek! [WIDEO]

Aby uczcić rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Stworek Potworek postanowił narysować w swojej pracowni dzwonek, którym kiedyś ogłaszano początek i koniec lekcji. Obrazek zaczynamy od narysowania spłaszczonego koła, a nad nim szkicujemy część hełmu strażackiego, która kształtem przypomina dzwon. Następnie na górze dodajemy pałeczkę, aby móc go trzymać, a potem kreślimy figurę, która wygląda jak lizak. W ten sposób otrzymamy serce dzwonu, który wywołuje dźwięk odbijając się od jego ścian.
Zobacz więcej na temat:  lekcja rysunku Stworek Potworek radio bez reklam radio dla dzieci