Polskie Radio
Section05
lekcja rysunku

Zobacz jak narysować krzesło. Lekcja rysunku w PR Dzieciom

W rysunkowej pracowni Stworek Potworek projektuje także meble. W tym tygodniu postanowił pokazać, jak namalować krzesło. Rysunek zaczynamy od naszkicowania czworoboku, co stanowić będzie miejsce do siedzenia. Następnie, z każdego boku kreślimy dłuższe i krótsze, grubsze kreski odzwierciedlające nogi krzesła. Na koniec dodajemy jego oparcie rysując spłaszczone półkole i całość kolorujemy.
Zobacz więcej na temat:  lekcja rysunku radio dla dzieci radio bez reklam

Jak narysować zapis nutowy? [WIDEO]

Stworek Potworek zdecydował, że w kolejnej odsłonie swoich artystycznych warsztatów pokaże, jak narysować specjalne pismo, dzięki któremu muzycy mogą odczytać nuty i zagrać wybrany utwór. Najpierw rysujemy 5 kresek, jedna nad drugą. Powstała w ten sposób pięciolinia będzie bazą do narysowania muzycznych liter, czyli nut. Następnie na jej początku dodajemy klucz wiolinowy, przypominający poskręcaną, czarną nitkę. Na koniec malujemy nuty w kształcie łez, z której wychodzą antenki i całość kolorujemy.
Zobacz więcej na temat:  Stworek Potworek lekcja rysunku radio bez reklam

Jak narysować królika? [WIDEO]

W kolejnej odsłonie artystycznych warsztatów, Stworek Potworek pracował nad rysunkiem królika. Na początku namalował na kartce papieru kółko z wyrastającymi u góry uszami. W ten sposób otrzymał króliczą głowę, do której dodał tułów poprzez naszkicowanie figury przypominającej dolną część szachowego pionka. Kolejnym krokiem było dorysowanie królikowi łapek i stópek, a na koniec także noska i oczu. Całość pokolorował i schował do swojej kolekcji.
Zobacz więcej na temat:  Stworek Potworek radio bez reklam lekcja rysunku

Spróbuj narysować szkolny dzwonek! [WIDEO]

Aby uczcić rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Stworek Potworek postanowił narysować w swojej pracowni dzwonek, którym kiedyś ogłaszano początek i koniec lekcji. Obrazek zaczynamy od narysowania spłaszczonego koła, a nad nim szkicujemy część hełmu strażackiego, która kształtem przypomina dzwon. Następnie na górze dodajemy pałeczkę, aby móc go trzymać, a potem kreślimy figurę, która wygląda jak lizak. W ten sposób otrzymamy serce dzwonu, który wywołuje dźwięk odbijając się od jego ścian.
Zobacz więcej na temat:  lekcja rysunku Stworek Potworek radio bez reklam radio dla dzieci

Jak narysować samolot? [VIDEO]

Co tydzień, w audycji "Stworek Potworek" nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak za pomocą dwóch ściśniętych kółek, półkola, górki i kwadracików narysować samolot. 
Zobacz więcej na temat:  lekcja rysunku Stworek Potworek

Rysujemy parasol [WIDEO]

Podczas swoich lekcji rysunku, Stworek Potworek uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci zdobywają umiejętność rysowania krok po kroku. Rysunek, który początkowo może wydawać się trudny do wykonania, okazuje się, dzięki tym wskazówkom, całkiem łatwą pracą. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak za pomocą łuku, zębów, krótkiej kreski i zagiętej długiej narysować parasol.
Zobacz więcej na temat:  DAB+ Stworek Potworek lekcja rysunku