Polskie Radio
Section05
wakacje 2022

Czym jest bikepacking?

Wydaje się, że od czasu pandemii COVID-19 turystyka rowerowa przeżywa swoją kolejną młodość. Coraz więcej osób decyduje się na zakup jednośladu, aby nie tylko dojeżdżać nim do pracy, ale także spędzać wolny czas podczas bliższych lub dalszych tras. Niektórzy z nas potrafią spędzić na siodełku całe wakacje!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rower podróże wakacje wakacje 2022 turystyka

Wakacje pod namiotem to jest coś!

Namiot to schronienie, które składa się z materiału rozpostartego na specjalnej ramie. Posiada również specjalne linki napinające. Namioty mogą mieć różne gabaryty, a niektóre z nich do złudzenia przypominają domki! Są także namioty ogrzewane, w których rzeczywiście możemy poczuć się jak w domu. Wybierając się na wakacje pod namiotem, warto przygotować sobie coś wygodnego do spania, na przykład karimatę, śpiwór bądź materac. Jeśli noce są ciepłe, wystarczy przykryć się kocem. 
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 radio dla dzieci radio dla rodziców poranek biwak

Polskie Radio Dzieciom na pikniku "Lata z Radiem w Jakuszycach"

Zakończenie wakacji 2022 z Polskim Radiem Dzieciom odbyło się Jakuszycach, gdzie odbył się ostatni w tym sezonie Familijny Piknik dla słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, spędzających wakacje w malowniczej Szklarskiej Porębie i okolicach. Była to okazja do wzięcia udziału w konkursach i specjalnie przygotowanych aktywnościach dla całych rodzin.  O dobrą atmosferę podczas pikniku dbali prowadzący – dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  pieśń radio dla dzieci radio dla rodziców Lato z Radiem wakacje 2022 lato

„Kruszka na wierzbie”. Beata i Rafał Tomczyk o powrocie z Norwegii

Beata i Rafał Tomczyk, twórcy pensjonatu „Kruszka na wierzbie” w Borach Tucholskich, wracali z Norwegii z przekonaniem, by połączyć piękno polskiego krajobrazu ze skandynawskim dizajnem. Jednocześnie chcieli stworzyć dla siebie miejsce do życia i pracy, z dala od miasta, tłumów ludzi i kontraktów w korporacjach. Postanowili wrócić do Polski, osiąść, gospodarzyć i cieszyć się bliskością lasu.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Norwegia POLSKA Skandynawia wakacje 2022 podróże podróże po Polsce turystyka Małgorzata Frydrych

Muzyczna Podróż do fabryki czekolady z filmu "Charlie i fabryka czekolady"

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że coraz bliżej jest też rozpoczęcie roku szkolnego. Niektórzy z Was z pewnością nie mogą doczekać się powrotu do szkoły, jednak póki wakacje trwają, warto z nich korzystać i cieszyć się letnim czasem. W wakacyjne poniedziałki w "Muzycznych Podróżach" zajmujemy się muzyką filmową. Tym razem mówiliśmy o filmie „Charlie i fabryka czekolady”, który powstał na podstawie książki z 1964 roku o tym samym tytule.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże wakacje 2022 radio dla dzieci piosenki dla dzieci muzyka filmowa

Arbuz to owoc idealny na lato. Poranek na plantacji arbuzów

Choć bardzo dojrzały, zielony jest cały, olbrzymi jak głowa, słodki miąższ czerwony w swoim wnętrzu chowa… Domyślacie się, o jaki owoc może chodzić? Z arbuzów można przyrządzić naprawdę wiele. Ten owoc ma w sobie bardzo dużo wody, co oznacza, że nie tylko możemy się nim najeść, ale też świetnie zaspokoi on nasze pragnienie, co czyni arbuza idealną propozycją na letnie upały.  
Zobacz więcej na temat:  owoce wakacje 2022 Poranek Polskiego Radia Dzieciom edukacja przyrodnicza arbuz

Muzyczna podróż do Indonezji. Przyglądamy się wyspom - Jawa i Bali

Indonezja to państwo, które znajduje się w Azji Południowo-wschodniej oraz w Oceanii. Stolicą tego państwa jest Dżakarta. Indonezja leży między dwoma oceanami - Spokojnym i Indyjskim i jest największym krajem wyspiarskim na całym świecie. Na to państwo składa się ponad 13 tysięcy wysp, a my wybierzemy się na Jawę oraz Bali. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci piosenki dla dzieci podróże wakacje 2022

Willa Jodła w Wiśle. „Dom w Polsce, o którym marzyliśmy”

Zawsze wiedzieliśmy, że wrócimy do Polski. Planowaliśmy wspólne życie, chcieliśmy mieć dom i czworo dzieci. Trzeba było na nasze marzenia zarobić. Kilkuletni wyjazd zarobkowy za granicę wydawał się dobrym, praktycznym rozwiązaniem. Kiedy urodziło się nam pierwsze dziecko wiedzieliśmy, że mamy sześć lat do powrotu do kraju, zanim pójdzie do szkoły - wspominają Justyna i Paweł Wisełkowie, właściciele Willi Jodły w Wiśle.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa praca rynek pracy rodzina rodzina na swoim dzieci edukacja Norwegia POLSKA Wisła turystyka wakacje 2022 Małgorzata Frydrych