Polskie Radio
Section05
wakacje 2022

Ostatnie dni konkursu "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom!

To już ostatni moment, by przesłać prace przedstawiające pomysły na wakacyjne dni i wziąć udział w konkursie "Pomysłowe wakacje". Dzieci, które uwielbiają spędzać kreatywnie czas, będą mogły wykazać się swoją pomysłowością i stworzyć oryginalne prace. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz możliwość wzięcia udziału w audycji na żywo. 
Zobacz więcej na temat:  radio bez reklam DAB+ wakacje 2022

Arbuz to owoc idealny na lato. Poranek na plantacji arbuzów

Choć bardzo dojrzały, zielony jest cały, olbrzymi jak głowa, słodki miąższ czerwony w swoim wnętrzu chowa… Domyślacie się, o jaki owoc może chodzić? Z arbuzów można przyrządzić naprawdę wiele. Ten owoc ma w sobie bardzo dużo wody, co oznacza, że nie tylko możemy się nim najeść, ale też świetnie zaspokoi on nasze pragnienie, co czyni arbuza idealną propozycją na letnie upały.  
Zobacz więcej na temat:  owoce wakacje 2022 Poranek Polskiego Radia Dzieciom edukacja przyrodnicza arbuz

Muzyczna podróż do Indonezji. Przyglądamy się wyspom - Jawa i Bali

Indonezja to państwo, które znajduje się w Azji Południowo-wschodniej oraz w Oceanii. Stolicą tego państwa jest Dżakarta. Indonezja leży między dwoma oceanami - Spokojnym i Indyjskim i jest największym krajem wyspiarskim na całym świecie. Na to państwo składa się ponad 13 tysięcy wysp, a my wybierzemy się na Jawę oraz Bali. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci piosenki dla dzieci podróże wakacje 2022

Willa Jodła w Wiśle. „Dom w Polsce, o którym marzyliśmy”

Zawsze wiedzieliśmy, że wrócimy do Polski. Planowaliśmy wspólne życie, chcieliśmy mieć dom i czworo dzieci. Trzeba było na nasze marzenia zarobić. Kilkuletni wyjazd zarobkowy za granicę wydawał się dobrym, praktycznym rozwiązaniem. Kiedy urodziło się nam pierwsze dziecko wiedzieliśmy, że mamy sześć lat do powrotu do kraju, zanim pójdzie do szkoły - wspominają Justyna i Paweł Wisełkowie, właściciele Willi Jodły w Wiśle.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa praca rynek pracy rodzina rodzina na swoim dzieci edukacja Norwegia POLSKA Wisła turystyka wakacje 2022 Małgorzata Frydrych

"Książka tygodnia" do odkrycia w Polskim Radiu Dzieciom

Kolejna "Książka tygodnia" do odkrycia. Polskie Radio Dzieciom w swoim literackim cyklu "Książka tygodnia" zaprasza do wspólnej zabawy dzieci, które uwielbiają wyzwania literackie. Od poniedziałku do czwartku o godz. 9.15 stacja prezentuje wskazówkę dotyczącą tajemniczej książki, a w każdy piątek można usłyszeć rozwiązanie. Więcej szczegółów na stronie stacji: www.polskieradiodzieciom.pl.
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 radio dla dzieci radio bez reklam Książka tygodnia w PRD

Jak chłodzić się w upalnie dni?

Kiedy przychodzi lato, na dworze staje cię coraz cieplej. Słońce rozgrzewa zarówno ziemię, jak i nas. Chłodny wiatr przychodzi tylko czasem, a my potrzebujemy szybkich i skutecznych rozwiązań. Jednym z tych ponadczasowych sposobów na wysokie temperatury latem jest chłodzenie się za pomocą temperatur niskich. Choć lód w cieple prędko się rozpuści, odda swoją temperaturę i będzie nam nieco chłodniej. 
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom czekolada wakacje 2022 radio dla dzieci

Kolory - dźwięki - emocje. Festiwal Ojce i Dziatki w Sopocie

W weekend 23-24 lipca w Sopocie po raz kolejny odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Zainauguruje go dziecięca orkiestra pod batutą Dominiki Czerniak-Chojnackiej - jednej z najbardziej utalentowanych ilustratorek młodego pokolenia. Dzieci same przygotują instrumenty: klarneto-trąbko-puzony, a następnie zagrają improwizowany koncert dla niezwykle ważnej publiczności. Patronem medialnym festiwalu Ojce i Dziatki jest Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 patronat Polskiego Radia Dzieciom