Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo figurowe

Rosjanka nie zaakceptowała srebra. "Dlatego płaczę"

Rosyjska łyżwiarka figurowa Aleksandra Trusowa, mimo świetnego programu dowolnego, zdobyła w czwartek "tylko" srebrny medal w rywalizacji solistek, na co zareagowała bardzo emocjonalnie. - Trzy tygodnie jestem sama: bez rodziców, bez moich psów. Dlatego płaczę - wyjaśniała potem wicemistrzyni olimpijska z igrzysk w Pekinie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska

TYLKO U NAS Polska łyżwiarka oczarowała Pekin: jestem zadowolona

- Jestem zadowolona, że udało mi się poradzić z tym stresem - przyznała Jekatierina Kurakowa w rozmowie z Rafałem Bałą z Polskiego Radia. Polska łyżwiarka figurowa zdobyła 126.76 pkt w programie dowolnym podczas rywalizacji solistek na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Impreza w Chinach zakończy się w niedzielę. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo figurowe TYLKO U NAS

TYLKO U NAS "To przez dziadka"! Jak ocenić sprawę dopingu "K-baby”?

"Z Azji piszę głównie o polityce, która często zamazuje granice między czernią i bielą. Być może naiwnie wierzę, że sport – szczególnie na tak prestiżowej imprezie jak igrzyska – to fair play i jasne zasady. 'Sprawa Walijewej' pokazuje, że biel też może mieć odcienie szarości, a w jednoznacznie negatywnej sytuacji, jaką jest doping – można dopatrzyć się okoliczności łagodzących" – komentuje Tomasz Sajewicz z Pekinu.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe SPORT łyżwiarstwo figurowe

Polska solistka z awansem. Kontrowersyjna Rosjanka dominuje

Rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa, którą do startu w rywalizacji solistek dopuścił wyrok Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), prowadzi po programie krótkim. Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa jest 24. na półmetku olimpijskiej rywalizacji podczas zimowych igrzysk w Pekinie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe

Ostre słowa szefa WADA: miejsce takich osób jest w więzieniu

15-letnia Kamiła Walijewa wystąpi w konkursie solistek łyżwiarstwa figurowego na igrzyskach w Pekinie, mimo, że wokół łyżwiarki trwa zamieszanie związane z wykryciem w jej organizmie niedozwolonej substancji. - Trenerzy, lekarze, działacze, którzy decydują się podawać takie środki dzieciom, powinni zostać wyrzuceni ze sportu - podkreśla Witold Bańka, szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo sporty zimowe doping Witold Bańka WADA SPORT