Polskie Radio
Section05
narciarstwo alpejskie

Znamy szczegóły otwarcia stoków narciarskich. Kto z kim w jednej gondoli?

Obostrzenia dla stacji narciarskich ogłoszone we wtorek są bardziej wyśrubowane, niż te dla galerii handlowych, ale cieszymy się, że w ogóle sezon zimowy będziemy mogli otworzyć – oceniła Sylwia Groszek, rzecznik Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych zrzeszających 90 proc. ośrodków narciarskich w kraju.
Zobacz więcej na temat:  narciarstwo alpejskie sporty zimowe koronawirus Koronawirus w Polsce SPORT

Sezon zimowy z radiową Jedynką w Zakopanem

Zakończyliśmy sezon ferii zimowych i VII edycję Pucharu Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim Zakopane 2020. Dziennikarze radiowej Jedynki tym razem nadawali z Polany Szymoszkowej. W audycji "Jedyne takie miejsce" relacjonowali finałowe zawody o Puchar Zakopanego, ale też przypomnieli przebieg tegorocznej edycji Pucharu i mówią planach na kolejne sezony.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane narciarstwo alpejskie Sława Bieńczycka Grzegorz Frątczak

ALPEJSKI PŚ Sensacja w PŚ. Premierowy triumf 17-letniej Nowozelandki

Nowozelandka Alice Robinson wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Soelden. To jej pierwszy triumf w zawodach tego cyklu w karierze. Drugie miejsce zajęła prowadząca po pierwszym przejeździe Amerykanka Mikaela Shiffrin. Trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata straciła do Nowozelandki 0,06 sek. Podium uzupełniła Francuzka Tessa Worley, która była gorsza od Robinson o 0,36 sek.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe narciarstwo alpejskie SPORT narciarstwo zjazdowe